Lietuvoje

2013.07.12 16:30

A. Butkevičius: teismo sprendimas neturėtų lemti pokyčių koalicijoje

ELTA, LRT.lt, 15min.lt2013.07.12 16:30

Komentuodamas teismo nuosprendį Darbo partijos (leiboristų) byloje, Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, jog politinių pasekmių tai neturės.

Komentuodamas teismo nuosprendį Darbo partijos (leiboristų) byloje, Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, jog politinių pasekmių tai neturės.

„Koalicija ir toliau dirbs sėkmingai, ir tikiuosi, kad šis teismo sprendimas valdančiojoje daugumoje neturėtų padaryti jokių pokyčių“, – penktadienį sakė premjeras.

A. Butkevičius atsisakė komentuoti teismo sprendimą, sakydamas, jog tai yra teisėjų kompetencija.

Pasak Vyriausybės vadovo, skubotų išvadų daryti nereikėtų.

„Kol kas yra per anksti priiminėti kažkokius sprendimus“, – pažymėjo jis. Anot premjero, pirmadienį rinksis Politinę taryba, taip pat artimiausiu metu bus partijos vadovybės pasitarimas, ir po to „bus galima kalbėti aiškiau ir suprantamiau“.

A. Butkevičius neatmetė galimybės, kad šis nuosprendis dar nėra galutinis.

„Manau, kad šis sprendimas dar gali būti apskųstas“, – sakė premjeras.

Ministras Pirmininkas atmetė kaltinimus, jog po kaltės pripažinimo koalicijos partneriams šešėlis krinta ir ant jo vadovaujamos Socialdemokratų partijos.

„Tikrai negalvoju, kad mes užsidedame kažkokią dėmę. Juos išrinko visuomenė demokratiniuose rinkimuose, ir visiškai nekultūringa bei neetiška kalbėti apie tai, jog kažkokia kita partija yra kalta dėl to, kas vyksta Lietuvoje, arba netgi teisme“, – sakė A. Butkevičius.

R. Paksas: koalicijos ateitis priklausys nuo „darbiečių“ laikysenos  

Tuo metu kitos valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas sako, kad koalicijos likimas priklausys nuo pačių „darbiečių“ elgesio.

„Koalicija buvo suformuota, kai teisminis procesas jau buvo prasidėjęs ir žinojome, kad vyksta. Ar koalicija išsilaikys, ar ne, priklausys nuo „darbiečių“ pusiausvyros. Jei jie supras, kad reikia dirbti, laikytis, žiūrėti į priekį, išliks. O jei pabirs kaip žydo bitės…“ – penktadienį portalui 15min.lt teigė politikas.

Jis pakartojo „juodosios buhalterijos“ bylą laikantis politizuota ir vadino ją parodomąja-selektyvine.

„Penkeri-šešeri metai vyksta procesas. Argumentai, įvairiais kampais minėti prokurorų ir teisėjų, manęs asmeniškai neįtikina. Politika tiesiog trykšta, veržiasi. Manęs neapleidžia mintis, o su kiekviena diena – vis labiau, kad politinės jėgos atsilaisvina sau kelią, išvalo politinį lauką ir naikina vieną kitą. DP stumiama iš politinės arenos“, – kalbėjo R. Paksas.

V. Tomaševskis: nuosprendis didelės įtakos neturės

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis, Europos Parlamento narys Valdemaras Tomaševskis mano, kad teismo sprendimas dėl „darbiečių“ neturės didelės įtakos valdančiosios koalicijos darbui.

„Manau, kad paskelbtas nuosprendis neturės didelės įtakos valdančiosios koalicijos darbui, tuo labiau, kad pati partija buvo išteisinta. Aišku, gali atsirasti tam tikros įtampos, bet jos buvo nemažai ir anksčiau, pavyzdžiui, balsuojant dėl neliečiamybės atėmimo, dėl biudžeto ir kitų klausimų“, – Eltai sakė V. Tomaševskis.

Jis taip pat pažymėjo, kad nereikėtų skubėti komentuoti teismo verdikto, nes jis nėra galutinis ir gali būti apskųstas.

A. Kubilius: reikia ryžtingos valdančiosios koalicijos reakcijos

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius teismo paskelbtą nuosprendį „darbiečių“ byloje vertina kaip labai rimtą sprendimą, į kurį turėtų ryžtingai reaguoti valdančioji koalicija.

„Įrodžius, kad partija ir jos vadovybė tikrai yra padariusi didelės apimties politinės korupcijos nusikaltimus, toks teismo sprendimas, mano įsitikinimu, reikalauja iš valdančiosios koalicijos ir jos lyderių – socialdemokratų ryžtingos politinės reakcijos. Šis teismo sprendimas, jeigu į jį būtų nereaguojama, reikštų, kad ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos valdžia toleruoja tokio mąsto politinės korupcijos nusikaltimus“, – Eltai sakė A. Kubilius.

Jo nuomone, artimiausiu metu turėtų būti keliamas klausimas, ar asmuo, kuris pripažintas padaręs nusikaltimą, gali užimti aukštas pareigas Seimo vadovybėje. Kaip žinoma, Vytautas Gapšys yra Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) teisiamus Darbo partijos (leiboristų) atstovus – parlamentarą Viktorą Uspaskichą, Seimo vicepirmininką V. Gapšį ir Seimo narę Vitaliją Vonžutaitę bei finansininkę Mariną Liutkevičienę pripažino kaltais.

Teismas skyrė V. Uspaskichui 4 metų laisvės atėmimo bausmę atliekant pataisos namuose.

Kalta pripažinta ir V. Vonžutaitė – jai skirti treji metai nelaisvės.

V. Gapšys taip pat pripažintas kaltu ir nuteistas 35 tūkst. 700 litų bauda. M. Liutkevičienei taip pat skirta bauda. Ji nuteista vieneriems metams.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius