Lietuvoje

2018.06.01 11:42

Prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.06.01 11:42

Stojantieji šiemet galės pretenduoti į 36 aukštąsias mokyklas ir 75 profesinio mokymo įstaigas.

Apie 50 procentų didinamas priėmimas į inžinerijos, technologijos, informatikos bei fizinius mokslus kolegijose.

Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 17 universitetų ir 19 kolegijų. Prašymus stojantieji kviečiami teikti per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) Bendrojo priėmimo informacinę sistemą iki liepos 23 d. 12 val. Kur siūloma studijuoti, stojantieji sužinos liepos 26 d. prisijungę prie savo elektroninio prašymo informacinėje sistemoje, taip pat bus siunčiami laiškai stojančiųjų nurodytu elektroninio pašto adresu.

Bendrąjį priėmimą sudaro pagrindinis (pirmasis ir antrasis etapai) priėmimas ir papildomas priėmimas. Viso pagrindinio priėmimo pirmojo etapo metu stojantysis į prašymą gali įtraukti iki 9 pageidavimų, kuriuos, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, galima papildyti ar išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį iki pat liepos 23 d. 12 val. Jei prašymas koreguojamas kelis kartus, galioja paskutinė koreguoto prašymo versija.

Profesinėse mokyklose daugiau kaip dvigubai padidintas priėmimas į gamybos ir perdirbimo mokymo, taip pat į socialinės gerovės programas.

Pagrindinį išsilavinimą įgijusių ir pagrindinio išsilavinimo neįgijusių stojančiųjų į profesines mokyklas pagrindinis priėmimas skaidomas į du etapus. Pirmajame etape šie stojantieji savo prašymus galės registruoti nuo birželio 1 d. iki liepos 2 dienos, antrajame etape – nuo liepos 13 d. iki rugpjūčio 1 d. Vidurinį išsilavinimą turintys stojantieji prašymus pagrindinio priėmimo metu gali teikti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 1 d.

Stojantieji, pirmajame etape nesulaukę kvietimo studijuoti valstybės finansuojamoje studijų vietoje, antrojo etapo metu (nuo rugpjūčio 1 d. 12 val. iki rugpjūčio 3 d. 16 val.), kitaip nei anksčiau, informacinėje sistemoje galės įtraukti naujų pageidavimų, tačiau tik į mokamą bet kurios krypties studijų vietą.

Papildomas priėmimas vyks nuo rugpjūčio 13 d. iki rugpjūčio 17 d. 15 val. Jau turintys pasirašytas sutartis valstybės finansuojamose studijų vietose ar gavę studijų stipendiją, papildomame priėmime prašymus galės teikti tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 21 d. iki 12 val.

Iš viso valstybė šiemet finansuos beveik 37 tūkst. pirmakursių mokslus – pusketvirto tūkstančio daugiau nei pernai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6