Lietuvoje

2018.05.31 17:33

Siūloma dvigubai padidinti baudas už interesų derinimo pažeidimus

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.05.31 17:33

Konservatorių atstovai Seime siūlo dukart padidinti baudas asmenis, kurie pažeidžia viešų ir privačių interesų derinimo tvarką.  

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime nariai Agnė Bilotaitė, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis ir Laurynas Kasčiūnas ketvirtadienį parlamente įregistravo Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūlo numatyti, kad už Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimus asmeniui grėstų bauda nuo 300 iki 1500 Eur (šiuo metu – nuo 140 iki 300 Eur). Už pakartotinį minėtą nusižengimą, kaip siūlo konservatoriai, grėstų bauda nuo 1000 iki 2000 Eur (šiuo metu – nuo 300 iki 580 Eur).

Be to, TS-LKD frakcijos nariai siūlo numatyti, kad šiam pažeidimui nebūtų taikomas administracinis nurodymas (pvz., galimybė susimokėti pusę numatytos baudos dydžio).

„Kadangi kodekse nustatytos baudos yra labai mažos, administracinio nurodymo taikymas leidžia pažeidėjui simboliškai „atsipirkti“ nuo realios poveikio priemonės, nes pasinaudojant administraciniu nurodymu sumokama simbolinė suma“, – teisės akto projekto aiškinamajame rašte pažymi pataisų autoriai.

Anot konservatorių, padidinus baudas už interesų derinimo pažeidimus ir panaikinus galimybę už šį pažeidimą taikyti administracinį nurodymą, nusižengusiems taikomos poveikio priemonės taps realiomis.

„Priėmus projektus, sumažės korupcijos prielaidos, nes bus griežtinama atsakomybė, be to taikomos poveikio priemonės bus realios, o tai skatins ir visų valstybės tarnautojų ir susijusių asmenų atsakingesnį požiūrį į korupcijos prevenciją, įstatymo nuostatų laikymąsi“, – teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Siūloma, kad Administracinių nusižengimų kodekso pataisos įsigaliotų nuo 2019 m. sausio 1 d.