Lietuvoje

2018.05.31 15:49

Trūko kantrybė: konservatoriai traukiasi iš visų „valstiečių“ organizuojamų tyrimų

Seimui pašalinus Andrių Kubilių iš specialiosios Seimo komisijos, tiriančios, ar pradėti apkaltą Socialdemokratų darbo frakcijos nariui Artūrui Skardžiui, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad jo frakcijos nariai traukiasi iš visų „valstiečių“ organizuojamų tyrimų.

„Mes, Tėvynės sąjunga, traukiamės iš visų apkaltos būsimų, esamų komisijų, ir nebedalyvausime daugiau „valstiečių“ organizuojamuose tyrimuose, apkaltose ir kituose projektuose“, – Seime kalbėjo G. Landsbergis.

TS–LKD lyderis įtaria, kad „valstiečiai“ bando išgelbėti nuo apkaltos A. Skardžių.

„Labai teisingai ploja gerbiamas Artūras Skardžius dėl to, kad jo išgelbėjimo akcija dabar yra pačių „valstiečių“ reikalas, kurie, neabejoju, pasinaudoję šia proga Artūrą Skardžių ir išgelbės. Aš galėčiau su Ramūnu Karbauskiu netgi lažintis šiandien, kad A. Skardžius bus išsuktas. Agnė Širinskienė prisiims už tai atsakomybę, ir bus atrasta gausybė argumentų, kodėl šis žmogus, kuris dabar stovi prie šoninio mikrofono liks parlamente su visų „valstiečių“ tam skirta parama“, – kalbėjo G. Landsbergis.

A. Kubilių pašalino iš komisijos

Ketvirtadienį A. Kubilius pašalintas iš specialiosios Seimo komisijos, tiriančios, ar pradėti apkaltą A. Skardžiui.

Už tokį apkaltos komisijos pirmininkės „valstietės“ Agnės Širinskienės siūlymą ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, 50 balsavo prieš, dar 4 susilaikė.

Pašalinti A. Kubilių buvo prašoma, nes jo sūnus Vytautas Kubilius buvo bendrovės „Modus grupė“, turinčios verslo interesų Baltarusijos energetikoje, stebėtojų tarybos narys. Anot A. Širinskienės, dėl to komisijai esą atsisako liudyti A. Skardžiaus šeimos draugas Romualdas Patalavičius.

Nepaisant to, kad V. Kubilius pasitraukė iš „Modus Grupės“ stebėtojų tarybos, A. Širinskienė tvirtino, kad konservatorius negali dirbti apkaltos komisijoje.

Specialioji Seimo komisija tiria, ar pradėti apkaltą Socialdemokratų darbo frakcijos nariui A. Skardžiui.

Komisija yra nusprendusi kol kas narplioti tik A. Skardžiaus šeimos verslo Baltarusijoje peripetijas, nes STT atliekamas ikiteisminis tyrimas neleidžia gilintis į kitas parlamentaro veiklas, dėl kurių jis kaltinamas interesų painiojimu ir galimu priesaikos sulaužymu.

2017 metų birželį STT po naujienų portalo 15min.lt pranešimų grupei Seimo narių prašant pradėjo ikiteisminį tyrimą, ar A. Skardžius nepadarė korupcinių nusikaltimų, dalyvaudamas svarstant teisės aktus dėl vėjo energetikos, kai tuo pat metu nuomojo žemės sklypus šiam verslui plėtoti. STT yra pranešusi, kad įtarimai niekam nėra pateikti.

Seimo Antikorupcijos komisija yra nustačiusi, kad Baltarusijos elektros iš atsinaujinančių išteklių gamybos įmonei „Investenergostroj“ paskolą yra suteikusi A. Skardžiaus žmona, valdanti 20 proc. šios įmonės akcijų. Kitas akcininkas – A. Skardžiaus draugas Romualdas Patalavičius.

Be to nustatyta, kad A. Skardžiaus šeimos iš dalies valdoma „Investenergostroj“ atsinaujinančių išteklių elektrinių projektą finansavo ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ banko „Belgazprombank“ paskola, o elektrą įmonė brangiai parduoda Baltarusijos valstybiniam koncernui „Belenergo“.