Lietuvoje

2018.05.31 09:13

Pasaulio lietuvių bendruomenė pritaria valdančiųjų siūlymui dėl referendumo kartelės

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.05.31 09:13

Pasaulio lietuvių bendruomenė pritaria valdančiųjų iniciatyvai nuleisti kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės. Bendrijos pirmininkė Dalia Henkė sako, kad be įstatymo pataisų referendume sunku tikėtis sėkmės. 

„Tikėtina, kad Lietuvos Respublikos Seimas paskelbs referendumą, sprendimas bus priimamas Lietuvoje. Norint įvykdyti Konstitucijos straipsnio pakeitimą, reikia surinkti 1 milijoną 300 Lietuvos piliečių balsų. Užsienyje gyvenančių bei turinčių balsavimo teisę LR piliečių yra tik 300 tūkstančių, todėl daugiau negu 1 milijono balsų „Už“ reikės Lietuvoje ir nepakeitus referendumo kartelės nematome galimybės referendumui įvykti“, – pranešime spaudai cituojama Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Seimas ketvirtadienį pradeda svarstyti siūlymą palengvinti referendumo dėl pilietybės sąlygas. Valdantieji yra registravę pataisą, kad Konstitucijos straipsniui dėl pilietybės pakeisti užtektų daugiau kaip pusės dalyvavusių, bet ne mažiau nei trečdalio visų rinkėjų balsų pritarimo. Šiuo metu visam Konstitucijos pirmajam skirsniui taikoma griežtesnė tvarka, t. y. jo pakeitimams priimti reikėtų, kad už tai balsuotų daugiau kaip pusė visų balso teisę turinčių piliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.