Lietuvoje

2018.05.31 15:18

S. Skvernelis: po NSGK išvadų gali atsirasti dar vienas parlamentinis tyrimas

ELTA2018.05.31 15:18

Premjeras Saulius Skvernelis įvertino trečiadienį pristatytas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas.

Premjeras pabrėžė, kad ne visi svarbiausi klausimai atsakyti, ir sakė neatmetąs galimybės, kad NSGK išvadų kontekste atsiras dar viena kita laikinoji tyrimo komisija Seime. Kartu premjeras pažymėjo, kad NSGK tyrimas visiškai nepalietė konservatorių, kurie, pasak jo, Andriaus Kubiliaus vadovautoje vyriausybėje turėjo žinoti apie vykusius neskaidrius procesus šalyje. 

Vyriausybės vadovas „Žinių radijui“ sakė, kad NSGK tyrimas atskleidė silpniausias politinės sistemos vietas. 

Tačiau, pabrėžė S. Skvernelis, galima diskutuoti, ar visos svarbios kryptys buvo ištirtos. 

Premjeras pasigedo daugiau dėmesio politinių partijų finansavimui. Anot jo, dėmesio politinių partijų finansavimui per viešąsias įstaigas, viešųjų ryšių agentūras bei stambias įmones turėtų būti skiriama daugiau. 

Premjeras užsiminė, kad NSGK tyrime, jo nuomone, žurnalistui Tomui Dapkui buvo suteiktas pernelyg didelis vaidmuo.

S. Skvernelis apibendrino, kad po paskelbtų NSGK išvadų, pasak jo, perspektyvūs klausimai gali būti toliau tiriami teisėsaugos. Taip pat vyriausybės vadovas neatmetė galimybės, kad NSGK išvados paskatins inicijuoti naujas laikinąsias tyrimo komisijas Seime. 

„Matyt, neatmesčiau tokios iniciatyvos, kad šių išvadų išdavoje gali atsirasti dar viena kita laikinoji tyrimo komisija Seime“, – apibendrino S. Skvernelis. 

Premjeras pritarė NSGK nario „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko trečiadienį konservatoriams išsakytiems priekaištams, kad šie, pasak „valstiečio“, parlamentiniame tyrime liko nepelnytai nepaliesti. Parlamentaras kalbėjo, kad tiek „MG Baltic“, tiek Liberalų partija „užaugo“ konservatoriams vadovaujant.

„Ne tai, kad švelniau apėjo, tiesiog iš viso apėjo. Čia toks esminis dalykas yra. Ir tikrai tas laikotarpis, tuo metu buvo koalicinė vyriausybė, buvo premjeras, visa tai vyko žinant, dalyvaujant, būnant koalicijoje“, – kalbėjo premjeras. 

Galiausiai S. Skvernelis palankiai įvertino vieną iš NSGK siūlymų – įkurti žvalgybos ombudsmeno instituciją, kuri padėtų užtikrinti geresnę saugumo tarnybų kontrolę. Pasak premjero, ombudsmeno atsiradimas būtų dar viena stipri grandis, stiprinanti pasitikėjimą tarp visuomenės ir specialiųjų tarnybų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt