Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.31 07:47

Buvęs VMI vadovas D. Bradauskas apie išvadas: tai nesąmonė, viskas paaiškės teisme

Kai 2015 m. įsižiebė nesutarimai tarp akcininkų verslo grupėje „VP Market“, atsirado įtarimų dėl šios grupės mokesčių vengimo. Todėl, kaip teigiama Seimo NSGK pažymoje, „VP Market“ grupės vadovai siekė užsitikrinti koncerno „MG Baltic“ vadovų palaikymą ir galimybę pasinaudoti koncerno įtaka VMI ir jo valdomų žiniasklaidos priemonių pagalba.

Tikisi, kad teismas viską paneigs

2015 m. tarpininkaujant Tomui Dapkui buvo organizuotas Raimondo Kurlianskio ir tuometinio VMI naujojo vadovo Dainoro Bradausko susitikimas, kuriame buvo aptariami VMI atliekamos „VP Market“ grupės veiklos mokestinės analizės rezultatai.

Pats D.Bradauskas po komiteto išvadų teigė, kad į visus klausimus atsakys teismas. „Nesąmonė, kad tame susitikime aptarinėjome mokestinę analizę. Tai tik interpretacijos. Bet kol byla teisme ir procesas nesibaigė, daugiau neturiu ką komentuoti“, – 15mintrečiadienį kalbėjo buvęs VMI vadovas.

Paaiškėjus apie jo susitikimus su „MG Baltic“ vadovais, jis buvo atleistas iš VMI vadovo posto. D.Bradauskas šiuo metu per teismą bando užginčyti šį sprendimą. Dėl jo atleidimo pernai kreiptasi ir į Konstitucinį Teismą.

Su R.Kurlianskiu jis tikino susitikinėjęs kaip su „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos grupės vadovu – tokių susitikimų jis teigia turėjęs ir su kitų pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos grupių vadovybe. R.Kurlianskis tuo metu buvo „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos grupės vadovas.

Jis tvirtina ne tik neprotegavęs „MG Baltic“, bet ir patyręs spaudimą iš koncerno valdomos žiniasklaidos.

Žadėjo „pakoreguoti analizės eigą“

Kaip teigiama NSGK išvadose, susitikime buvo sutarta, kad „VMI vadovas pakoreguos „VP Market“ įmonių grupės mokestinės analizės eigą“, o jos rezultatus perduos „MG Baltic“ atstovui R.Kurlianskiui, kuris savo ruožtu informuos „VP Market“ atstovę Dianą Dominienę. Pastarieji buvo pažįstami iš seniau.

„Komiteto surinkti duomenys rodo, kad „MG Baltic“, pasinaudodama savo ryšiais Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, padėjo UAB „Vilniaus prekyba“ išvengti mokesčių, kurių suma gali siekti milijonus eurų“, – skelbiama komisijos išvadose.

Taip pat skelbiama, kad VP grupės vadovai siekė koncerno palaikymo.

VP grupė už paslaugas atsilygino nuolaidomis

2015 m. rugpjūčio 28 d., kaip skelbia NSGK, buvo organizuotas R.Kurlianskio ir tuometinio VMI vadovo D.Bradausko susitikimas, kuriame viena iš aptariamų temų buvo tyrimas dėl Nerijaus Numavičiaus veiklos.

Komiteto duomenimis, už paslaugas VP grupė koncernui „MG Baltic“ atsilygino suteikdama dideles nuolaidas „MG Baltic“ valdomai bendrovei „Mineraliniai vandenys“, prekiaujančiai „Maxima“ prekybos centruose.

NSGK priėjo prie išvados, kad reikia „iš naujo įvertinti mokestinį tyrimą, kuris buvo atliktas dėl minėtų aplinkybių, surinktą medžiagą, atsižvelgiant į neleistinus VMI tarnautojų ryšius su „MG Baltic“, taip pat imtis priemonių, kad būtų įvertintas VP apskaičiuotos mokestinės prievolės pagrįstumas bei atlyginta galimai valstybei padaryta žala“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi