Lietuvoje

2018.05.30 16:58

V. Bakas apie Seimo NSGK išvadas: po jų žiniasklaidoje pasirodys ne vienas žurnalistinis tyrimas

Po šių išvadų pasirodys ne vienas tiriamosios žurnalistikos straipsnis ir apie tai bus tikrai daug kalbama. Taip LRT TELEVIZIJAI kalba Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, „valstietis“ Vytautas Bakas. „Mes pateiksime savo išvadas, visuomenė – savo vertinimą, taip pat – ir nuomonių lyderiai, žiniasklaida (...) Norime, kad mūsų išvados būtų pagrįstos ir nenukentėtų tie žmonės, kurie neturi nukentėti, kurie galbūt net nežinojo, kad yra įtraukti į tam tikrus procesus. Ir kad atsakytų tie žmonės, kurie kuria mūsų šalyje problemas“, – aiškina jis.

Seimo NSGK pirmininko teigimu, šis tyrimas turi sutelkti visuomenę ir politikus, keisti šalies politinę sistemą.

„Mes tikrai stengiamės, kad požiūris į problemas būtų maksimaliai suderintas. Jeigu skirsime laiko ir šių išvadų derinimui, ir pozicijai, ir opozicijai, dabar vieni kitus išklausysime, bus kur kas paprasčiau vėliau priimti sprendimus, kurie reikalingi valstybei ir visuomenei. Ir priešingai, jeigu mes nuspręsime elgtis daugumos principu, tai bus neperspektyvu“, – mano V. Bakas.

Anot V. Bako, naudinga, kad tiek pozicija, tiek opozicija vieningai įsitraukė į šį procesą, o pats tyrimas yra tam tikras įsipareigojimas prieš kolegas ir visuomenę. 

„Atsakomybės, kuri, aišku, sukelia tam tikras emocijas, negalime nejausti. To galbūt nevadintume spaudimu, galbūt priešingai, tai tik įpareigoja elgtis atsakingiau ir nedaryti išvadų, kurios yra nepagrįstos“, – dėsto V. Bakas.

Seimo NSGK trečiadienį turėtų patvirtinti tyrimo dėl neteisėto poveikio valstybės institucijoms ir politikams išvadą. Politikai dirba nuo pat ryto, išvadų paskelbimo tikimasi trečiadienio vakarą. 

Spaudos konferenciją, kurioje bus skelbiamos tyrimo išvados, tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.