Lietuvoje

2018.05.30 17:00

L. Kasčiūnas apie Seimo NSGK išvadas: paaiškės paveikslas, iš kurio darysime išvadas

Tai bus tam tikras paveikslas, o iš jo reikės padaryti išvadas, taip pat bus pateiktos ir tam tikros komiteto rekomendacijos, taip LRT TELEVIZJAI aiškina Laurynas Kasčiūnas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys. Jo teigimu, šiuo metu komitetas yra apsvarstęs trečdalį tyrimo dėl neteisėto poveikio valstybės institucijoms ir politikams išvadų.

Seimo Nacionalinis saugumo ir gynybos komitetas trečiadienį turėtų patvirtinti minėto tyrimo išvadą. Politikai dirba nuo ryto, išvadų paskelbimo tikimasi trečiadienio vakarą. 

„Dirbame dalykiškai, diskutuojame, argumentuojame (...) Prognozuoti, kada pabaigsime, sudėtinga, yra tam tikrų niuansų. Tad aiškesnį rezultatą turėsime vakare“, – LRT TELEVIZIJAI sakė L. Kasčiūnas.

Pasak NSGK nario, pirmiausia bus pateikiamos politinės išvados ir įvertinimas.

„Vėliau bus priimami tam tikri politiniai sprendimai, galbūt bus siekiama tas mūsų rekomendacijas įgyvendinti, rengiami įstatymų projektai, kuriuos vėliau bus bandoma priimti Seime“, – tikisi Seimo narys.

Kaip aiškina L. Kasčiūnas, aptarimas trunka ilgiau, nes atsiranda viena ar kita politinė partija, apie kurią tenka diskutuoti daugiau: „Šioje vietoje visko yra, tačiau sakyčiau, kad viskas vyksta pakankamai draugiškoje aplinkoje.“

Anot jo, būtent dėl to aptarimas gali kiek užtrukti, nes visą laiką egzistuoja galimybė, kad kas nors savo nuomonę panorės pareikšti pačią paskutinę akimirką, tačiau, L. Kasčiūno teigimu, „kol kas atrodo, kad vienoks ar kitoks sutarimas egzistuoja.“

Spaudos konferenciją, kurioje bus skelbiamos tyrimo išvados, tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.