Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.30 11:05

NSGK sėdus prie išvadų – pirmieji nesutarimai: kai kurių politikų tikslas – visai kitas

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimas neatskleidė pilno vaizdo dėl verslo ir politikos ryšių, teigė komiteto narė konservatorė Rasa Juknevičienė, pasak kurios, dėl tyrimo išvadų sukeltas per didelis ažiotažas. Be to ji kritikuoja, kad tyrimas aplenkė „valstiečius“ ir „Agrokoncerną“.

„Aš manau, kad per didelis ažiotažas sukeltas išorėje ir dėl suinteresuotų struktūrų, ir dėl kai kurių politikų, ypač valdančios partijos interesų“, – prieš uždarą komiteto posėdį, kuriame bus tvirtinamos tyrimo išvados sakė R. Juknevičienė.

Ji įžvelgė, kad valdantieji, naudodamiesi tyrimu, nori pelnyti sau palankumo taškų.

„Aš atėjau į tą komitetą ir į tą tyrimą iš tikrųjų tiesą išsiaiškinti, bet aš matau, kad didelei daliai, ypač valdančios partijos žmonių, nesakau, kad tų, kurie būtinai komitete dirba, noras buvo visai kitoks. Buvo noras skelbti tautai, kad atėjo mesijai, kurie atneša švarą, šviesą ir skaidrumą į Lietuvą, o iki tol ta Lietuva buvo supuvusi, sugriuvusi“, – sakė R. Juknevičienė.

Ji taip pat užsiminė, kad nutekinus dalį tyrimo medžiagos, komiteto nariai jaučia „MG Baltic“ spaudimą.

„Tos nutekintos detalės irgi man atrodo sukūrė tokią atmosferą, įsijungė „MG Baltic“ koncernas, kuris daro visiškai neadekvatų, savų interesų pilną spaudimą“, – sakė R. Juknevičienė.

Pasak parlamentarės, tyrimo išvados neatskleis visa apimančio vaizdo, o realaus tyrimo net nebuvo.

„Čia yra praktiškai pusantro koncerno pasižiūrėjimas per rakto skylutę. Tiek, kiek tarnybos davė informacijos, tiek sudėjome. Kokio nors specialaus tyrimo, kad būtų specialiai daromas tyrimas, tikrinama informacija, nebuvo. Todėl aš pati esu savotiškoje situacijoje. Aš dar pati šiandien rytą nežinau, kaip balsuosiu, ir kokios bus galutinės išvados, nes jos keitėsi vos ne kiekvieną dieną“, – sakė R. Juknevičienė.

Užsimena apie tabu tyrime

Parlamentarė mano, kad didžiausią savo rezultatą tyrimas jau pasiekė.

„Iš dalies jau manau, kad jau viskas ir įvyko. Kas buvo paskelbta viešai, jau manau, kad yra vieno pūlinuko atskleidimas, ir, galbūt, jis jau pagydytas“, – sakė R. Juknevičienė.

Tačiau, pasak jos, yra daugybė kitų problemų sistemoje, kurias vis tiek reikės anksčiau ar vėliau spręsti.

„Pavyzdžiui, vakar viena televizija paskelbė, kad ten buvo dešimtys fondų ir panašiai, kurie kažkaip finansavo politines partijas. Bet šitame tyrime nieko nėra apie tai, kaip „valstiečiai“ atėjo į Seimą, kurie metų metus leido pinigus po visai kitokiomis – visuomeninės veiklos, mecenatystės priedangomis. Kas tai yra? Tai yra lygiai tas pats, kaip ir politikų fondai, kurie neva kokius nors darželius arba procesus provincijoje arba kur nors kitur remia“, – sakė R. Juknevičienė.

Tačiau, pasak parlamentarės, tai buvo tabu tyrime, ir tai nebuvo liesta.

Kelia klausimus dėl R. Karbauskio verslo

Parlamentarė sutiko, kad situacija keitėsi, tačiau nesiejo to su dabartiniu tyrimu.

„Pasižiūrėkime, juk ne šitas tyrimas – STT užčiuopė labai svarbius dalykus, kurie jau yra teisme. Anksčiau apie tai net pasvajoti negalėjome, buvo paliesti tam tikri žiniasklaidos magnatai – ne paslaptis, kaip jie bandė valdyti valstybę nuo užpakalinės sėdynės. (…) Darbo partijos byla, Tvarkos teisingumo byla, „MG Baltic“, „Lietuvos ryto“ ir daug kitų dalykų“, – vardijo R. Juknevičienė.

Tačiau, pasak jos, iš dalies apsivalius, tuščia vieta nebūna, ateina daugiau rafinuotais metodais bandymai užvaldyti per verslą.

„Kas pavojingiausia – per verslą, kuris labai susijęs su Kremliaus oligarchais. Aš matau čia dar pavojingesnę situaciją, kuri naujai kuriasi, ir kurios šiandien visuomenė dar nėra labai apčiuopusi“, – sakė R. Juknevičienė.

Parlamentarė teigė turinti mintyje Ramūno Karbauskio verslo pradžią.

„Yra neatsakyta daugybė klausimų. Dėl to, kad žemės įsigijimas buvo antrinis dalykas, o pirminis dalykas yra pinigai, plaukiantys iš Putino aplinkos oligarchų, kurie netgi yra siejami su Rusijos specialiosiomis tarnybomis“, – sakė R. Juknevičienė.

Pasak parlamentarės, to tyrime nebus. „To tyrime jokiu būdu nebus. Čia gi dauguma to niekaip neleis“, – sakė R. Juknevičienė.

Gina tyrimo svarbą

NSGK pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas nemano, kad dėl tyrimo yra „sukeltas per didelis ažiotažas“.

„Visuomenei svarbu tai, kas vyksta. Mums irgi svarbu pažinti tą procesą tam, kad sustiprėtume. Man atrodo, kad gerai, kad žmonės domisi tuo, kas vyksta viešajame šalies gyvenime. Tai suteikia optimizmo, kad galime tikėtis paramos sprendimams ir pokyčių“, – sakė V. Bakas.

NSGK pirmininkas nesileido į kalbas dėl išvadų turinio, ir ko jose pasigendama. Jis prašo palaukti vakaro, kada bus pateiktos tyrimo išvados.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi