Lietuvoje

2018.05.29 15:48

NGSK raginamas atsakingai viešinti išvadas dėl verslo poveikio politikai

LRT.lt2018.05.29 15:48

Lietuvos advokatūra atviru laišku kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą prašydama, kad parlamentinio tyrimo rezultatus ketinantis skelbti Komitetas užtikrintų, jog nebūtų pažeistos pamatinės konstitucinės vertybės neteisėtai viešinant duomenis. Trečiadienį NSGK, tiriantis neteisėtą interesų grupių įtaką valstybei ir politinėms institucijoms, planuoja pristatyti savo išvadas.

Lietuvos advokatūra ragino atsakingai viešinti duomenis, kad nebūtų pažeista teisė į privatų asmens gyvenimą.

„Jeigu viešai skelbiant duomenis būtų pažeistas advokato ir kliento susižinojimo slaptumas, būtų itin šiurkščiai paneigta teisė į privatų gyvenimą bei teisė į teisingą teismą. Neteisėtas asmens duomenų atskleidimas neabejotinai sukeltų ilgalaikes neigiamas pasekmes tiek asmenims, apie kuriuos tokie duomenys buvo paskleisti, tiek asmenims, kurie tokius duomenis neteisėtai paskelbė ar sudarė sąlygas paskelbti. Neigiamos pasekmės neabejotinai kiltų teisinei sistemai ir tebevykstantiems teismo procesams, o taip pat visai visuomenei ir pačiai valstybei“, – rašoma Lietuvos advokatūros kreipimesi į NSGK.

Lietuvos advokatūros teigimu, „valstybės institucijos turėtų susilaikyti nuo teismo sprendimu nepatvirtintų duomenų, formuojančių negatyvų kontekstą, skelbimo“.

Trečiadienį NSGK planuoja skelbti parlamentinio tyrimo išvadas, dėl jų patvirtinimo vyks balsavimas.

Kaip penktadienį BNS sakė Komiteto vadovas Vytautas Bakas, išvadose bus minimos tyrime figūruojančių asmenų pavardės, bet pabrėžė, jog tai nėra kokia nors keršto akcija, o tik noras parodyti galios centrų veikimą. Pasak jo, išvadose bus remiamasi tiek VSD išslaptinta, tiek slapta medžiaga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.