Lietuvoje

2018.05.29 17:13

Kandidatas vadovauti VTEK apie S. Skvernelį: aš nusišalinau

ELTA2018.05.29 17:13

Kandidatas vadovauti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) Edmundas Sakalauskas sako, kad VTEK sprendžiant dėl premjero Sauliaus Skvernelio nedeklaruotų žmonos „Swedbank“ turimų akcijų, jis nedalyvavo, nes nusišalino. 

„Aš nežinau nei bylos medžiagos, nei sprendimų priėmimo“, – iš Seimo tribūnos sakė E. Sakalauskas, komentuodamas VTEK posėdį, kuriame atsisakoma pradėti tyrimą dėl nedeklaruotų premjero žmonos akcijų.

Anot E. Sakalausko, komisija priėmė tokį sprendimą, 3 balsavus už, 1 – prieš.

„Tai yra kolegialus komisijos sprendimas. Šalis, kuri nesutinka, turi teisę ginčyti Apygardos administraciniam teismui“, – sakė E. Sakalauskas.

Antradienį Seimas ketina apsispręsti, ar skirti teisininką Edmundą Sakalauską Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininku. Dėl jo paskyrimo Seime planuojamas slaptas balsavimas.

Kalbėdamas apie kandidatą vadovauti VTEK Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys teigė galįs patikinti, kad tai sąžiningas ir principingas žmogus.

BNS nuotr.

Jis taip pat pažėrė kritikos buvusiam VTEK vadovui, pasiūlęs iššifruoti VTEK kaip „Valentukevičiaus tarnybinės etikos komisija“.

Pernai lapkritį E. Sakalauskas buvo paskirtas VTEK nariu.

E. Sakalauskas Lietuvos policijos akademijoje (dabartiniame Mykolo Romerio universitete) 1993 m. įgijo teisės mokslų bakalauro laipsnį, 1995 m. – teisės mokslų magistro laipsnį. 

VTEK yra Seimo įsteigta ir jam atskaitinga kolegiali institucija, vykdanti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų ir lobistų veiklos priežiūrą bei korupcijos prevenciją. 

VTEK sudaroma iš penkių narių. VTEK nario kadencijos trukmė – penkeri metai.

VTEK pirmininką iš šios komisijos narių Seimo Pirmininko teikimu skiria Seimas.