Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.29 14:15

Seimas po svarstymo pritarė dviejų universitetų prijungimo prie VDU teisiniam reglamentavimui

ELTA 2018.05.29 14:15

Seimas po svarstymo pritarė, kad nuo kitų metų 2019 m. sausio 1 d. būtų reorganizuotas Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) prijungiant juos prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU). Už tokį sprendimą balsavo 77, prieš buvo 6, susilaikė 8 Seimo nariai. Siūloma, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. galios netektų iki šiol galioję visų trijų universitetų statutai.

Kartu siūloma patvirtinti LEU ir ASU reorganizavimo prijungimo prie VDU universiteto būdu sąlygas, pritarti LEU ir ASU reorganizavimo prijungimo prie VDU būdu planui, išskyrus V skyrių ir patvirtinti Vytauto Didžiojo universiteto statutą.

Numatoma, kad reorganizuojamų LEU ir ASU rektoriai užtikrintų, kad visi veiksmai, susiję su po reorganizavimo pasibaigusių universitetų išregistravimu iš Juridinių asmenų registro, būtų atlikti iki 2018 m. gruodžio 31 d.

Reorganizavime dalyvaujančio VDU rektorius turėtų užtikrinti, kad visi veiksmai, susiję su po reorganizavimo veiklą tęsiančio VDU steigimo dokumentų pakeitimų įregistravimu Juridinių asmenų registre, būtų atlikti iki 2018 m. gruodžio 31 d.

Svarstomu nutarimu numatyta, kad patvirtintas VDU statutas įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d.

Nutarimu vyriausybei siūloma rengiant valstybės ir savivaldybių biudžetų 2019, 2020, 2021 ir 2022 metų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymų projektus ir skirstant Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas, atsižvelgti į LEU ir ASU reorganizavimo prijungimo prie VDU būdu plane numatytą finansavimo poreikį ir valstybės finansavimo galimybes.

Vyriausybei taip pat siūloma siekiant įgyvendinti Seimo 2018 m. sausio 13 d. nutarimo 2 straipsnį, kad reorganizuoto LEU studentams turi būti sudarytos sąlygos baigti studijas Vilniuje, nuostatas, perduoti VDU valdyti, naudoti ir juo disponuoti patikėjimo teise dalį valstybei nuosavybės teise priklausančio ir šiuo metu Lietuvos edukologijos universiteto pagal valstybės turto patikėjimo sutartį valdomo, naudojamo ir juo disponuojamo nekilnojamojo turto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi