Lietuvoje

2013.07.12 09:52

Dėl atliekų braška Vilniaus valdančioji koalicija

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2013.07.12 09:52

Į rietenas dėl maždaug pusės milijardo litų vertės atliekų rūšiavimo gamyklos projekto įsitraukę Vilniaus valdantieji – arti skyrybų slenksčio. Darbo partija neslepia nepasitenkinimo meru Artūru Zuoku, o iš opozicijos atsklinda kalbos, jog „darbiečiai“ jau derasi dėl naujos daugumos formavimo.

Į rietenas dėl maždaug pusės milijardo litų vertės atliekų rūšiavimo gamyklos projekto įsitraukę Vilniaus valdantieji – arti skyrybų slenksčio. Darbo partija neslepia nepasitenkinimo meru Artūru Zuoku, o iš opozicijos atsklinda kalbos, jog „darbiečiai“ jau derasi dėl naujos daugumos formavimo.

Įtampa tarp Darbo partijos frakcijos ir A. Zuoko partijos „Taip“ augti pradėjo dar praėjusią savaitę. Šį trečiadienį tarybos posėdyje „ant kilimo“ iškviestas milžinišką pirkimą vykdančio Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktorius Nerijus Žilius, o aštriais klausimais ir pareiškimais jį daugiausiai bombardavo būtent A. Zuokas.

DELFI žiniomis, Darbo partija jau pradėjo pokalbius su opozicija dėl naujos daugumos formavimo. Tačiau Vilniaus tarybos „darbiečių“ lyderis, vicemeras Jonas Pinskus oficialiai deklaruoja nuosaikesnę poziciją – jis kritikuoja merą, tačiau tiesaus atsakymo į klausimą apie interpeliaciją A. Zuokui nepateikia.

Pradėjo kalbas su opozicija

Sostinės tarybos opozicijoje šiuo metu yra dvi politinės jėgos – konservatoriai ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcija.

DELFI žiniomis, šią savaitę „darbiečiai“ pradėjo pokalbius su opozicija. Savo pavardės neminėti prašęs sostinės tarybos narys DELFI teigė, jog Darbo partijos atstovai atvirai užsimena, jog nori formuoti naują valdančiąją koaliciją. Opozicija, anot pašnekovo, deklaruoja palaikysianti interpeliaciją A. Zuokui, tačiau dėtis prie naujo valdančiojo bloko, kurio centrine ašimi veikiausiai taptų „darbiečiai“, neskuba.

J. Pinskus: meras neturėtų taip elgtis

Tuo tarpu J. Pinskus DELFI teigė nekalbėjęs su opozicija apie interpeliacją merui. Tačiau kritikos A. Zuokui „darbietis“ negailėjo.

„Tame visame kontekste kištis, ypač politikams, ypač tokio rango vadovams, kaip Vilniaus miesto meras, yra tikrai neatsakinga“, - sakė J. Pinskus.

Politikas neslėpė, jog konflikto šaknys glūdi VAATC konkurse. „Patys turbūt žinote, iš kur čia visos šaknys. Aš matau labai reikšmingą projektą Vilniaus regionui. Ir tas jėgas, kurios nori jį sužlugdyti“, – sakė J. Pinskus. Kas tos VAATC projektą žlugdančios jėgos – jis neįvardijo.

Paklaustas, kas gali laukti Vilniaus valdančiosios koalicijos, „darbietis“ pateikė aptakų atsakymą: „Visko gali būti. Visą laiką visko gali būti – toks gyvenimas.“

Vertinti pačios VAATC konkurso eigos vicemeras nenori. Esą politikams nedera kištis į šiuos procesus, tačiau A. Zuokas šią ribą peržengė.

DELFI primena, jog atliekų rūšiavimo gamyklos projektą šiuo metu narsto Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Ketvirtadienį skandalas dar labiau įsisiūbavo dar labiau. Išaiškėjo, jog VAATC pirkimo komisija, anksčiau pašalinusi 6 iš 7 konkurso dalyvių, pirmadienį nutarė vienintelę likusią kompaniją – su statybų bendrove „Vėtrūna“ siejamą „Energesman“. Gavusi šią informaciją, VPT nedelsiant pareikalavo stabdyti procedūras ir nepasirašyti sutarties. Antra rimčiausia pretendente VAATC konkurse įvardijama bendrovė „Prime Capital“, siejama su koncernu „Icor“.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius