Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.29 12:40

Teismas atmetė SAM prašymą neskubinti A. Sasnausko grąžinimo į pareigas

BNS 2018.05.29 12:40

Vilniaus apygardos administracinis teismas teigia, kad nėra pagrindo keisti sprendimo, kuriuo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įpareigota į Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovus skubiai grąžinti Algį Sasnauską.

Teismas atmetė SAM prašymą ištaisyti „rašymo apsirikimą“ nurodant, kad buvusio VLK direktoriaus A. Sasnausko grąžinimas neturėtų būti vykdomas skubiai.

Anot teismo, šis ministerijos prašymas „iš esmės reiškia atsakovės nesutikimą su teismo pozicija dėl dalies šio sprendimo vykdymo tvarkos“ ir formuluotės pakeitimas nekeistų pačios sprendimo esmės, t.y. įpareigojimo grąžinti A. Sasnauską į pareigas.

„Sprendimo rezoliucinė dalis, kuria pareiškėjas grąžintas į VLK direktoriaus pareigas, nurodant šią sprendimo dalį vykdyti skubiai, yra aiški ir vienareikšmė, todėl Ministerijos prašymas dėl jos išaiškinimo netenkintas“, – nurodė teismas.

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Vilma Srogė praėjusią savaitę BNS sakė, kad po mėnesio baigiasi antroji A. Sasnausko kadencija, todėl jis eitų pareigas tik trumpą laiką, o tai galėtų sukelti riziką skaidrios ir tinkamos įstaigos veiklos tęstinumui.

Buvęs VLK vadovas pareigų neteko 2016 metų liepą, kai Apeliacinis teismas paliko galioti jam paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį piktnaudžiavimo byloje dėl VLK viešųjų intelektualinių paslaugų pirkimo, nors, anot tyrimo medžiagos, pirktomis paslaugomis siekta aptikti ir neutralizuoti pasiklausymo aparatūrą.  Įtarta, kad A. Sasnauskas taip siekė apsisaugoti nuo teisėsaugos institucijų tyrimų.  

Šiemet kovą bylą dar kartą išnagrinėjęs Apeliacinis teismas buvusį VLK vadovą visiškai išteisino – sprendimas įsiteisėjo, tačiau jį prokurorai ketina skųsti Aukščiausiajam Teismui.

Prokurorų veiksmus pabrėžia ir SAM – pasak V. Srogės, būtent dėl nepasibaigusių teisinių procesų negalima teigti, kad A. Sasnauskas atleistas neteisėtai. Anot jos, ministerija šiuo metu yra paprašiusi Specialiųjų tyrimų tarybos informacijos dėl A. Sasnausko tinkamumo eiti pareigas.

BNS nuotr.

Savo ruožtu teismas pabrėžia, kad kreipimasis į STT yra susijęs ne su pačiu teismo sprendimu, o su ministerijos elgesiu vykdant sprendimą, todėl tai taip pat nėra pagrindas keisti sprendimo formuluotę.

Nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Šiuo metu VLK vadovauja Jūratė Sabalienė, laimėjusi konkursą praėjusių metų rugsėjį.

Į pareigas A. Sasnauskas pasiprašė būti grąžinamas prieš metus, tačiau ministras Aurelijus Veryga prašymą atmetė. A. Sasnauskas ministro veiksmus apskundė teismui.

VLK be nuolatinio vadovo dirbo ne vienus metus. Laikini vadovai nuo 2014 metų buvo skiriami dėl ilgai užtrukusio A. Sasnausko baudžiamosios bylos proceso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi