Lietuvoje

2013.07.12 15:24

Teismas: V. Uspaskichas kalės 4 m., o V. Vonžutaitė – 3 m.

ELTA, LRT.lt, 15min.lt2013.07.12 15:24

Vilniaus apygardos teismas (VAT) teisiamus Darbo partijos (leiboristų) atstovus – parlamentarą Viktorą Uspaskichą, Seimo vicepirmininką Vytautą Gapšį ir Seimo narę Vitaliją Vonžutaitę bei finansininkę Mariną Liutkevičienę pripažino kaltais. Teismas V. Uspaskichui skyrė ketverius metus nelaisvės.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) teisiamus Darbo partijos (leiboristų) atstovus – parlamentarą Viktorą Uspaskichą, Seimo vicepirmininką Vytautą Gapšį ir Seimo narę Vitaliją Vonžutaitę bei finansininkę Mariną Liutkevičienę pripažino kaltais. Teismas V. Uspaskichui skyrė ketverius metus nelaisvės.

Baudžiamąją bylą išnagrinėję teisėjai Arūnas Kisielius, Daiva Kazlauskienė ir Daiva Pranytė-Zalieckienė 431 lapo nuosprendyje nusprendė, kad įrodyta, jog kaltinamieji apgaulingai tvarkė DP buhalterinę apskaitą, sukčiavo ir taip savo partijai padėjo apgaule išvengti privalomų mokesčių bei įmokų. Byloje ištirta, kad nusikalstama veika vykdyta nuo 2004 m.

Teismas konstatavo, kad visi kaltinamieji veikė vieningai, apgaule prieš valstybę siekė mokestinių prievolių vengimo. Tai daryta ne kaltinamųjų, o partijos interesams.

Pasisakydamas dėl Darbo partijos juridinės atsakomybės teismas bylą jos atžvilgu nutraukė.

Skirdamas bausmę teismas lengvinančių aplinkybių neįžvelgė. M. Liutkevičienės prisipažinimo nevertino kaip nuoširdaus. Kitų kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jie veikė bendrininkų grupėje. Konstatuota, kad kaltinamieji padarė vieną sunkų ir vieną nesunkų nusikaltimą.

„V. Uspaskicho vaidmuo buvo pagrindinis“, – konstatavo teismas. V. Vonžutaitės vaidmuo taip pat buvo pirmaeilis. Tuo metu V. Gapšio vaidmuo nenustatytas kaip pirmaeilis. M. Liutkevičienė buvo pagrindinė nusikalstamų veikų vykdytoja.

Teismas pripažino V. Uspaskichą kaltu ir nuteisė per 23 tūkst. litų bauda bei 4 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose.

Kalta pripažinta ir V. Vonžutaitė – jai skirti 3 metai nelaisvės.

V. Gapšys taip pat pripažintas kaltu ir nuteistas 35 tūkst. 700 litų bauda. M. Liutkevičienei taip pat skirta bauda. Ji nuteista vieneriems metams.

Nuosprendis per 20 dienų dar gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui. V. Uspaskichas ir V. Gapšys sakė, kad nuosprendis bus skundžiamas.

Teismas taip pat Generalinei prokuratūrai pranešė apie grupę asmenų, galimai padariusius nusikalstamas veikas, tarp jų dainininkai Žilvinas Žvagulis ir Juozas Liesis.

Nuteisti „darbiečiai“ skųs teismo nuosprendį

Nuteisti „darbiečiai“ aukštesnės instancijos teismui žada skųsti teismo verdiktą, kuriuo jie pasiųsti už grotų ir skirtos piniginės baudos. Teismo sprendimas, pasak Seimo vicepirmininko Vytauto Gapšio, įtakos valdančiajai koalicijai neturės.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorė Nijolė Frolova pasidžiaugė, kad po ilgo maratono pagaliau baigėsi teismo procesas pirmos instancijos teisme ir teigė, kad bus sprendžiama, ar skųsti nuosprendį.

„Antra gera žinia yra, kad baigėsi apkaltinamuoju nuosprendžiu, trečia žinia – kad valstybino kaltinimo argumentai iš esmės sutapo su teismo argumentais. O visa kita dėl smulkmenų, kaip žinote, turime 20 dienų susipažinti su nuosprendžiu ir jį apskųsti, jei matysime reikalą“, – po teismo posėdžio žurnalistams sakė prokurorė.

Prokuratūra nagrinės ir tai, ar pagrįstai byla nutraukta pačiai Darbo partijai.

Darbo partijos (leiboristų) partijos pirmininkas, Seimo vicepirmininkas V. Gapšys, kuris vienintelis išvengė kalėjimo, sakė, kad įžvelgiąs nesutapimų faktinėse aplinkybėse, ką konstatavo teismas ir teisiniame vertinime.

„Aišku, su advokatais dabar skaitysime teismo nuosprendį ir atitinkamai galėsime priimti tolesnius procesinius sprendimus, bet tai neišvengiamai veda į apeliaciją. Tai, ką išgirdome sutrumpintoje dalyje, nepagrindžia teismo paskirtų sankcijų ir jų vertinimo, kad yra padarytos nusikalstamos veikos“, – sakė politikas.

Jis teigė, kad valdančioji koalicija toliau gali dirbti.

„Visi koalicijos partneriai žinojo apie šitą teisinę situaciją, teismo nuosprendis nėra įsigaliojęs, juo labiau, kad Darbo partijos (leiboristų) atžvilgiu, jeigu žiūrėtume į partiją, dalyvaujančią koalicijoje, joks kaltinamasis nuosprendis nėra priimtas, todėl partija, kuri dalyvauja koalicijoje, gali kuo puikiausiai veikti, absoliučiai jokio pagrindo kažką peržiūrėti“, – dėstė V. Gapšys.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius