Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.28 20:10

Siūloma griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais

Griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais, nustatyti sunkinančias tokio elgesio aplinkybes, įvesti elgesio korekcijos programą. Tokius gyvūnų apsaugos pokyčius siūlo Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Dovilė Šakalienė. „Labai norisi padėti valstybei suprasti, kad tai nėra kažkokie hipsteriški dalykai, o visuomenės interesas“, – LRT TELEVIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako ji.

„Daugelyje Europos šalių taip pat griežtinamos gyvūnų apsaugos normos. Mokslininkai jau seniai įrodė tiesioginę koreliaciją tarp žiauraus elgesio su gyvūnais ir žiauraus elgesio su suaugusiais žmonėmis bei vaikais“, – aiškina Seimo narė.

Ji siūlo keletą skirtingų gyvūnų apsaugos pakeitimų. „Vienas svarbus dalykas yra vis dėlto sugriežtinti tas bausmes. Bet dar svarbesnis dalykas – nustatyti sunkinančias aplinkybes. Kaip ir kai kalbame apie smurtą prieš žmogų: yra skirtumas, ar tai yra paprastas nužudymas, ar nužudymas sunkinančiomis galimybėmis“, – sako D. Šakalienė.

Taip pat siūloma įvesti elgesio korekcijos programą bei draudimą turėti augintinį, jei asmuo prieš tai yra kankinęs gyvūną: „Smurtinis elgesys neatsiranda iš niekur. Su žmogumi nedirbant, nekeičiant jo elgesio, labai sunku tikėtis, kad tas rezultatas pasikeis“, – dėsto idėjos iniciatorė.

„Mes seniai kalbame apie tai, kad Lietuvoje vis dar lengva kankinti gyvūnus. Nuo gyvūno kančios ir žmogaus nuskriaudimo yra labai plonytė linija“, – antrina Brigita Kymantaitė, Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė.

Jos teigimu, teisės aktai šiuo metu apibrėžia žiaurų elgesį su gyvūnais, tačiau daug metų jie yra neįgyvendinami. „Egzistuoja problema, kad labai dažnai tokie įvykiai nėra pradedami tirti, o žiaurų elgesį įvykdę asmenys nėra nubaudžiami“, – sako B. Kymantaitė.

Daugiau apie tai – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi