Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.26 15:29

Socialdemokratai kandidatus į merus kels visose savivaldybėse

BNS 2018.05.26 15:29

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kitais metais vyksiančiuose merų rinkimuose kandidatus ketina iškelti visose 60-yje šalies savivaldybių.

Partijos tarybos posėdyje šeštadienį pristatytas jau iškeltų kandidato sąrašas – jame įvardintas 41 pretendentas, tarpu jų keturiolika jau dabar mero postą užimančių asmenų. Tačiau kol kas sąraše nėra kandidatų į didžiuosius šalies miestus - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Kėdainių, Alytaus ir kitų.

Pasak LSDP pirmininko Gintauto Palucko, visą kandidatų sąraša planuojama turėti iki šių metų rudens.

„Iki rugsėjo tikrai bus žinomi visi kandidatai. (...) Didžiuosiuose miestuose tos procedūros yra ilgesnės, nes kandidatus kelia grupės, poskyriai, o jų yra daug. Demokratijos kopėčios yra ilgesnės“, – BNS sakė G. Paluckas.

LSDP atsakingasis sektorius Linas Jonauskas tarybos posėdyje pabrėžė, kad socialdemokratai bus viena iš nedaugelio partijų, iškelsianti kandidatus į merus visose šalies savivaldybėse.

„Taip pat noriu pasidžiaugti tuo, kad jau dabar turime aštuonias kandidates moteris. Tikiu, kad galutiniame sąraše jų bus daugiau kaip dešimt“, – sakė L. Jonauskas.

G. Paluckas nesiėmė prognozuoti, kiek mero postų pavyks laimėti rinkimuose.

„Tikrai turime stiprių kandidatų, kurie jau dabar eina mero pareigas arba užaugo iki šių pareigų, bet tikslių skaičių neprognozuosime. Tai yra tiesioginiai rinkimai, asmenybių rinkimai, todėl būtų labai sudėtinga sieti bendrą rajone turimą partijos palaikymą su konkretaus asmens palaikymu“, – BNS teigė G. Paluckas.

„Neužsiimsime prognozėmis, bet tikimės rezultatų gerų“, – pridūrė jis.

Savivaldos tarybų ir metų rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų vasario–kovo mėnesiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi