Lietuvoje

2018.05.26 14:36

Konkurencijos taryba kritikuoja pataisas dėl gydymo įstaigų tinklo optimizavimo

BNS2018.05.26 14:36

Vyriausybei šią savaitę nutarus Seimui teikti pataisas, pagal kurias turėtų būti optimizuojamas gydymo įstaigų tinklas, Konkurencijos taryba pareiškė, kad siūlomos nuostatos – diskriminacinės.

„Konkurencijos tarybos nuomone, priėmus įstatymo pataisas, valstybinėms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms būtų suteikiama pirmenybė teikti aktyviojo gydymo paslaugas, o valstybiniam įstaigų tinklui nepriklausantys ūkio subjektai būtų diskriminuojami, nes jie minėtas paslaugas galėtų teikti tik tuo atveju ir ta apimti, kurios negalės užtikrinti valstybinės įstaigos“, – BNS teigė Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė.

Anot jos, vyriausybė buvo raginama atsisakyti diskriminacinio ribojimo nuosavybės pagrindu.

„Visos Lietuvoje veikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos turi turėti teisę teikti aktyviojo gydymo paslaugas, ir visoms įstaigoms turi būti taikomi vienodi atrankos kriterijai, neišskiriant privataus verslo atstovų“, – aiškina J. Šovienė.

Vyriausybės patvirtintose pataisose, kurios toliau bus svarstomos Seime, numatoma, kad sveikatos apsaugos ministras tvirtina nacionalinį valstybės ir savivaldybių viešųjų ir biudžetinių įstaigų tinklą, o sutartys tarp gydymo įstaigų ir teritorinių ligonių kasų prioriteto tvarka būtų sudaromos su tinkle esančiomis įstaigomis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga interviu BNS šią savaitę sakė nemanantis, kad pataisos pažeistų konkurenciją.

„Tikrai nemanau, kad čia mes kokią nors konkurenciją ribojame. Ten, kur jinai yra sveika, kur tikrai pasiteisina, ji yra leidžiama ir puikiausiai veikia, tai yra pirminėje sveikatos priežiūroje, kur yra tikrai nemažai ir privačių įstaigų. Slaugai yra siūloma paslaugų teikimą liberalizuoti – ten, kur mums jų trūksta, leisti viską organizuoti laisviau“, – teigė ministras.

„Ten, kur mes turime perteklines paslaugas, perteklinę infrastruktūrą, valstybė negali išlaikyti tokio didelio tinklo ir privalo pasirūpinti, kad visi gyventojai gautų būtinas paslaugas pagal valstybės išgales ir galimybes (...). Ir dabar žmonės, kurie yra labiau išsilavinę, turi daugiau pinigų, važiuoja į daugiafunkcinius centrus, į daugiaprofilines klinikas, kur gauna tikrai aukštos kompetencijos paslaugas, o tie, kurie yra mažesnio išsilavinimo, labiau socialiai apleisti, lieka ten, kur tų paslaugų trūksta, kur kokybė yra abejotina. Tai nemanau, kad tokiu būdu mes esame sukūrę kažkokią konkurenciją, kuri pasiteisina ir veikia“, – aiškino A. Veryga.

Ministras taip pat teigė, kad sutarus dėl teisinių prielaidų tinklui optimizuoti, bus paviešintas ir konkretus tinklo pertvarkos planas. Kol kas, pasak ministro, jis pradedamas aptarinėti labai siaurame rate.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5