Lietuvoje

2018.05.25 21:16

V. Andriukaitis: degalinių vaistinėmis nepaversime

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.25 21:16

Galimybė nusipirkti kai kurių vaistų degalinėse galėtų būti, tačiau degalinių vaistinėmis ir degalinių pardavėjų kompetentingais vaistininkais nepaversime, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako už visuomenės sveikatą ir maisto saugą atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Vytenis Andriukaitis.

Taip jis vertina Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyvą leisti kai kuriais vaistais prekiauti parduotuvėse ir degalinėse bei nuotoliniu būdu.

Pasak V. Andriukaičio, nors degalinėse galėtų būti parduodami būtiniausi vaistai, jų pardavimui ir laikymui reikia nustatyti griežtus reikalavimus.

„Nepaversime degalinių vaistinėmis, bet jeigu reikia nusipirkti pirmosios pagalbos vaistinėlę vairuojant automobilį, vaistinėlė turi būti. Tam tikrų elementarių vaistų sąrašas galėtų būti. Bet taip pat turi būti užtikrintos sąlygos juos laikyti, griežti reikalavimai, nes vaistas vienu atveju yra vaistas, kitu – nuodas. Nuo vienos tabletės galima mirti: alergija, šokas ir t.t. Negi jūs manot, kad degalinių pardavėjai bus vaistininkai? Taip nebus“, – teigia EK narys.

Visas pokalbis su V. Andriukaičiu – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt