Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.24 13:45

Opoziciniai socialdemokratai inicijuoja interpeliaciją K. Navickui

BNS 2018.05.24 13:45

Opozicinė Socialdemokratų partijos frakcija rengia interpeliaciją aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

„Jau susikaupė pakankamai daug informacijos ir medžiagos, kuri neatitiko to, ką ministras teigia, pradedant nuo girininkijų ir girininkų atlyginimų, vadovui du su puse karto padidino atlyginimą iki 7 tūkst. eurų, o girininkui ir liko tam pačiam lygy“, – BNS sakė Algirdas Sysas.

„Klausimai suformuluoti, jis turės pateikti atsakymus, tuomet mes turėsime priimti sprendimą“, – pridūrė socialdemokratas.

Pagal Seimo statutą, inicijuoti interpeliaciją ministrui gali ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Parašai kol kas tik pradedami rinkti, pasirašyti siūloma visoms frakcijoms.

Opoziciniai liberalai žada pasirašyti interpeliaciją, nors Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas ir sako, kad dabartinis aplinkos ministras – vienas geresnių, palyginti su buvusiais.

„Paremsim. Ministras yra vienas geresnių tarp buvusiųjų ministrų, bet turi aibę neatsakytų klausimų ir po pasisekimo su miškų reforma yra apleistas atliekų sektorius, statybų sektoriuje yra prasčiausi laikai. Pats ministras negali aiškiai atsakyti dėl savo buvusios darbovietės neįtikėtinos sėkmės, palyginti su kitomis gamtosauginėmis organizacijomis, Aplinkos ministerijos kuruojamuose projektuose“, – BNS sakė S. Gentvilas.

BNS nuotr.

Opoziciniai konservatoriai interpeliacijos iniciatyvos dar nesvarstė, tekstas tik perduotas susipažinti.

„Mes turime išanalizuoti klausimus, šiandien juos gavome, tada teiksim savo siūlymus. Tai labai rimtas žingsnis, atsakingas, kolegos opozicinė socialdemokratų frakcija siūlo žengti šį žingsnį, mes svarstysime“, – BNS sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys konservatorius Paulius Saudargas.

Mišri Seimo narių grupė nutarė interpeliacijos neremti. „Ten surašyti daugiausia ūkiniai klausimai, ir, mano nuomone, tai kerštas už urėdijų reformą“, – BNS sakė grupės seniūnas Bronius Matelis.

Gavęs interpeliaciją vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites pateikti atsakymus, tuomet juos svarsto Seimas.

Po svarstymo balsuojama, ar pritarti ministro atsakymams. Tuo atveju, jei siūloma nepritarti ir ministrui reiškiamas nepasitikėjimas, tokiam sprendimui priimti „už“ balsuoti turi ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Interpeliacijos tekste keliami klausimai dėl atliekų tvarkymo kontrolės, ministro buvusios darbovietės „Baltijos aplinkos forumas“ laimėtų projektų, atlyginimų urėdijose po jų reformos.

Interpeliacijos tekste klausiama, kokiuose ministerijos skelbtuose konkursuose dalyvavo „Baltijos aplinkos forumas“, apie jos vykdomą projektą dėl meldinės nendrinukės apsaugos, kuriam vykdyti įstaiga gaus apie 4 mln. eurų, iš jų apie 730 tūkst. eurų iš šalies biudžeto.

„Įvardinta, kad pagal projektą numatyta 600 tūkst. eurų skirti biomasės perdirbimo cecho įrengimui, o 250 tūkst. – žemės pirkimui ir kompensacinėms priemonėms. Ar šie pirkimai pateisinti, kodėl jų reikia?“ – klausiama interpeliacijoje.

Taip pat užduodami klausimai dėl afrikinio kiaulių maro kontrolės, srutų teršalais daromos žalos gamtai, prašoma pateikti skaičius, koks girininkų vidutinis atlyginimas buvo šių metų pirmąjį ketvirtį, ar Valstybinėje miškų urėdijoje po reformos buvo įdarbinti buvę urėdai, kiek jų, kokie atlyginimų skirtumai tarp užimančių vadovaujančias pareigas Valstybinėje miškų urėdijoje ir asmenų, dirbančių miške.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi