Lietuvoje

2018.05.24 14:50

R. Karoblis: svarbiausia užtikrinti tęstinį Aljanso dėmesį mūsų regionui

Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje susitiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai, kurie aptarė saugumą regione ir tarpusavio bendradarbiavimą. Ministrų susitikime Lietuvos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžė, kad artėjant NATO viršūnių susitikimui liepą svarbiausia Baltijos šalių užduotis – užtikrinti tęstinį Aljanso dėmesį mūsų regionui. 

Rusija nesiliauja demonstruoti savo karinės jėgos - šią savaitę netoli Lietuvos sienos surengtos Rusijos karinio oro laivyno pajėgų pratybos, Baltijos jūroje prie Rusijos šiaurės vakarų pakrantės iš atominio povandeninio laivo buvo paleistos keturios tarpžemyninės balistinės raketos „Bulava“. Tad, pasak Raimundo Karoblio, grėsmės regionui išlieka tos pačios ir regiono problemas išlaikyti dėmesio centre – itin svarbu.

Nors nuo Varšuvos susitikimo NATO nemažai nuveikė atgrasymo ir saugumo sustiprinimui prie rytinių Aljanso sienų, Baltijos šalių gynybos ministrai pripažino, kad labai svarbu, jog sąjungininkai galėtų greitai perdislokuoti reikiamas pajėgtas, organizuodami plataus masto pratybas mūsų regione.

„Kitas klausimas – bendradarbiavimas ES srityje. Ypač karinio mobilumo ir vadinamo karinio šengeno klausimu, kur mums tikrai reikalingos ir procedūros supaprastintos, ir infrastruktūra. Tam, kad tiek sąjungininkai, tiek pastiprinimai, tiek tiekimai į mūsų regioną ateitų kuo galima greičiau – pratybų metu ir esant galimoms krizėms“, – kalba R. Karoblis.

Ministrai taip pat lankėsi Karinių jūrų pajėgų Jūrų stebėjimo centre, po susitikimo vyko į suskystintų gamtinių dujų terminalą.

Baltijos šalių gynybos ministrų ir kariuomenių vadų susitikimai vyksta du kartus per metus.

Daugiau apie tai – reportaže.