Lietuvoje

2018.05.23 19:46

VTEK: laiku interesų nedeklaravę LRT tarybos nariai pažeidė įstatymą

BNS, Edmundas Jakilaitis2018.05.23 19:46

Trys esami ir trys buvę Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos nariai laiku nedeklaravo interesų ir pažeidė įstatymą, trečiadienį nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Interesų laiku nedeklaravo trys esami tarybos nariai: antradienį LRT tarybos pirmininku išrinktas Liudvikas Gadeikis, taip pat Dalia Kutraitė-Giedraitienė ir Vilija Targamadzė, taip pat trys buvę šios tarybos nariai: pirmininko pareigas ėjęs Žygintas Pečiulis, Lolita Jablonskienė ir Andrius Puksas.

VTEK nustatė, kad visi šie asmenys LRT taryboje einamas pareigas savo privačių interesų deklaracijose nurodė praleidę numatytą 30 kalendorinių dienų deklaravimo terminą.

Taip pat nustatyta, kad Ž. Pečiulis pavėlavo deklaruoti nuo 2017 metų Vilniaus Gedimino technikos bei Mykolo Romerio universitetuose einamas pareigas.

VTEK anksčiau skelbė, kad tyrimus pradėjo patikrinusi, kaip LRT darbuotojai deklaruoja privačius interesus ir pastebėjusi, kad, pradėję eiti pareigas LRT taryboje, minėtieji asmenys galbūt pavėluotai deklaravo šias pareigas.

Seimas šiuo metu atlieka parlamentinį tyrimą dėl LRT veiklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.