Lietuvoje

2018.05.23 15:14

Žaliąjį tiltą puoš meninės instaliacijos – savivaldybė skelbs konkursą

LRT.lt 2018.05.23 15:14

Artimiausiu metu sostinės Žaliasis tiltas pasikeisti neatpažįstamai – trečiadienį miesto taryba patvirtino konkurso nuostatus ir netrukus bus skelbiamas pirmasis šio tilto meninių, technologinių, mokslinių ir kitų laikinų instaliacijų projektų konkursas.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, šiuo konkursu siekiama pritraukti įvairius menininkus, kurių kūriniuose atsispindėtų miesto prioritetai,  projektai apjungtų mokslą, meną, verslą bei miestiečius bendrai veiklai. Tikimasi, kad kuriant Žaliojo tilto viziją bus pasiūlyti netradiciniai ir inovatyvūs sprendimai, kurie padės seniausią miesto tiltą padaryti šiuolaikiškesnį ir gyvesnį.

Konkurso nuostatuose numatyta, jog atviri konkursai būtų skelbiami kartą per metus, o juose galėtų dalyvauti ir atskiri menininkai, ir įmonės – visi, turintys meninių, technologinių, mokslinių ir kitų instaliacijų (ekspozicijų) projektų vadybos ir ekspozicijų rengimo patirties Lietuvoje ir užsienio valstybėse.

Dalyvių bus prašoma pateikti meninės idėjos aprašymą, brėžinį (eskizą) ir projekto įgyvendinimo sąmatą, o projektui įgyvendinti galės būti pasirinktos pačios įvairiausios raiškos priemonės bei medžiagos, meninių projektų temą leidžiama pasirinkti laisvai. Prioritetas būtų teikiamas tiems projektams, kurie turės papildomus finansavimo šaltinius. Taip pat svarbu, kad būtų pateiktas instaliacijos (ekspozicijos) projekto įgyvendinimo veiksmų planas ir etapai.

Projektai bus vertinami 7 narių komisijos pagal šiuo kriterijus: aukštas meninis pasiūlytų sprendinių idėjos lygis ir originalumas; projekto aktualumas ir reikšmingumas Vilniaus miestui; projekto išskirtinumas, novatoriškumas; turimi kiti projekto finansavimo šaltiniai; projekto prieinamumas ir sklaida bei sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas. Savivaldybė yra numačiusi lėšas – vienam projektui didžiausia skiriama suma iki 15 tūkst. eurų, kurios bus skiriamas tik tada, jei projekto įgyvendintojai pateiks tinkamą pagrindimą.