Lietuvoje

2013.07.11 12:41

D. Grybauskaitė: strateginė Lietuvos ir Vokietijos partnerystė – Europos labui

ELTA2013.07.11 12:41

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvoje valstybinio vizito viešintis Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas aptarė dvišalius santykius, pagrindinius Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai darbus, Europos stabilumui ir ekonomikos augimui svarbius klausimus, bendradarbiavimą ekonomikos, energetikos ir kultūros srityse.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvoje valstybinio vizito viešintis Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas aptarė dvišalius santykius, pagrindinius Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai darbus, Europos stabilumui ir ekonomikos augimui svarbius klausimus, bendradarbiavimą ekonomikos, energetikos ir kultūros srityse.

Lietuvos vadovė padėkojo Vokietijos Prezidentui už šios šalies paramą Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai.

„Vokietija yra strateginė Lietuvos partnerė, tvirta mūsų narystės ES ir NATO rėmėja. Šiandien mus vienija atsakingas požiūris į ES ateitį. Bendromis jėgomis siekiame, kad Europa taptų stipri, auganti ir konkurencinga“, – sakė prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės, aukštos energijos išteklių kainos kenkia visos ES konkurencingumui ir kelia grėsmę energetiniam saugumui. Todėl efektyviai veikianti ES vidaus energijos rinka, kuri mažintų energijos išteklių kainas ir didintų konkurenciją – vienas svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo prioritetų.

Vokietija palaiko Lietuvą, įgyvendinant Trečiąją ES energetikos paketą. Vokietija taip pat nuosekliai remia mūsų šalies iniciatyvą panaikinti energetinę izoliaciją. Bendromis jėgomis pasiektas Europos Vadovų Tarybos sprendimas iki 2014 m. sukurti bendrą ES vidaus energijos rinką ir iki 2015 m. panaikinti energetines salas.

Valstybių vadovai taip pat kalbėjosi apie ekonominį bendradarbiavimą. Vokietija yra antra didžiausia mūsų šalies prekybos partnerė ir trečia didžiausia investuotoja Lietuvoje. Mūsų šalyje veikia 520 Vokietijos verslo kompanijų ir daugiau nei 1000 įmonių, kuriose yra vokiško kapitalo.

Vokietijos vadovą atlydėjo verslininkų delegacija. Tarp į Lietuvą atvykusių verslininkų – energetikos kompanijų „IFE Ericsen AG“ ir „E.On Ruhrgas“, inžinerijos ir technologijų milžinės „Robert Boch AG“ ir kitų bendrovių vadovai.

Penktadienį Lietuvos ir Vokietijos Prezidentai Prezidentūroje atidarys dvišalį verslo forumą.

Pasak Lietuvos vadovės, Lietuvą ir Vokietiją sieja ilgamečiai kultūros ir mokslo ryšiai. Humbolto universitete bus įsteigtas Baltistikos studijų centras. Praėjusiais metais 26 lietuvių studentams ir mokslininkams skirtos Vokietijos stipendijos. Tarpusavyje aktyviai bendradarbiauja didžiausia Europoje Frankfurto ir didžiausia Baltijos šalyse – Vilniaus knygų mugės.

Šeštadienį valstybių vadovai atidarys 17–ąjį Nidoje gyvenusio vokiečių rašytojo ir Nobelio premijos laureato Thomo Manno kultūros festivalį.

Lietuvai rengiantis Vilniaus viršūnių susitikimui, kuris vyks lapkritį, valstybių vadovai taip pat aptarė Rytų partnerystės klausimus. Susitikime pabrėžta glaudesnio ES bendradarbiavimo su Rytų partnerėmis svarba.

Prezidentė taip pat padėkojo už Vokietijos vyriausybės paramą Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

Šalių vadovai apsikeitė aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais. Prezidentė D. Grybauskaitė Prezidentui J. Gauckui įteikė Lietuvos Respublikos Vytauto Didžiojo kryžių su aukso grandine. Vokietijos vadovas Lietuvos Prezidentei įteikė Vokietijos Federacinės Respublikos ordino –Už nuopelnus– Aukščiausio laipsnio Didįjį Kryžių.

Populiariausi

Rolanda Lingienė

Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42

15
Policijos kontrolė

Lietuvoje

2020.09.24 08:40

Kraupi nelaimė: Klaipėdoje bute rastas miręs kūdikis papildyta Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarais