Lietuvoje

2018.05.23 10:23

Liberalai teigia, kad E. Masiulis kuriant partiją net nesiekė pirmininko posto

LRT.lt2018.05.23 10:23

Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje teigiama, kad Eligijus Masiulis buvo „MG Baltic“ koncerno parinktas pirmininkas steigiant Liberalų sąjūdį. Tačiau pagal partijos steigiamojo suvažiavimo protokolą, anot partijos pranešimo spaudai, E. Masiulis atsisakė kandidatuoti pirmininko rinkimuose ir negalėjo tapti pirmininku.

Renkant Liberalų sąjūdžio pirmininką buvo sudarytas pirminis kandidatų sąrašas: Petras Auštrevičius, Gintaras Steponavičius, Eligijus Masiulis, Kęstutis Glaveckas ir Eugenijus Gentvilas. Renginio metu buvo pasiūlyti dar trys galimi kandidatai: Vytautas Čepas, Vytautas Grubliauskas ir Dalia Teišerskytė. Pirmininko rinkimuose dalyvavo V. Grubliauskas ir P. Auštrevičius, visi kiti atsisakė. Po balsavimo paaiškėjo, kad partijos pirmininku tapo P. Auštrevičius, surinkęs 1491 balsą.

Liberalų sąjūdis teigia, kad kreipsis į teismą dėl partijos dalykinės reputacijos menkinimo ir keturių VSD pažymoje išdėstytų teiginių paneigimo. Kaip rašoma partijos pranešime žiniasklaidai, bus prašoma paneigti teiginius, kad „partija buvo įkurta „MG Baltic“, kad partija faktiškai kontroliuojama šio koncerno, taip pat – pilnai kontroliuojama ir kad 2006 metais partijai pirmininkas buvo parinktas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.