Lietuvoje

2018.05.23 11:12

V. Pranckietis: verslui remiant partijas, turtingesniems bus lengviau veikti politikus

ELTA2018.05.23 11:12

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad esamas politinių partijų finansavimo modelis nėra blogas. 

V. Pranckietis nepalaiko premjero Sauliaus Skvernelio antradienį išsakytos nuomonės, kad reikėtų grįžti prie diskusijų dėl partijų finansavimo ir apsvarstyti modelį, kada verslui leidžiama remti politines partijas. 

„Kas naudingiau yra valstybei – ar kad kažkokie išrinkti žmonės į Seimą rūpintųsi atskirų rinkėjų interesais, ar rūpintųsi visos valstybės interesu. Aš likčiau prie nuomonės, kad nėra blogas dabartinio finansavimo modelis. Jis galbūt yra labai ribotas, nes galimybės yra ribotos. Bet neišskiria jokių įmonių šioje srityje“, – trečiadienį „Žinių radijui“ kalbėjo V. Pranckietis.

Pasak jo, verslui leidus finansuoti partijas, turtingesni turėtų didesnes galimybes veikti politikus. 

„Automatiškai būtų – „turtingesnis gali daugiau“, – sakė Seimo vadovas ir pabrėžė, kad, jo nuomone, partijų biudžetinis finansavimas veikia pakankamai gerai. 

„Ši sistema yra veikianti gana skaidriai“, – apibendrino V. Pranckietis.

Antradienį premjeras „Žinių radijui“ sakė, kad po to, kai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) atliks parlamentinį tyrimą, kuriame figūruojantis koncernas „MG Baltic“ darė įtaką politikams, reikės grįžti prie politinių partijų ir visuomeninių komitetų finansavimo klausimo. 

„Manau, kad šitos diskusijos tikrai grįš ir mes turėsime ieškoti geresnio ir optimalesnio politinių partijų ir komitetų finansavimo modelio, negu yra dabar“, – antradienį LRT radijui sakė premjeras. 

Tuo tarpu prezidentūra balandį kaip žingsnį atgal įvertino Seime pasirodžiusias iniciatyvas gražinti teisę juridiniams asmenims remti politines partijas. Balandį prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė pabrėžė, kad dabartinė partijų finansavimo sistema atitinka tarptautinių organizacijų rekomendacijas.

Lietuvoje verslo ir fizinių asmenų parama partijoms uždrausta 2012 m., prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlytų įstatymo pataisų iniciatyva. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.