Lietuvoje

2013.07.11 11:45

Specialistė perspėja: išalkusių erkių dar yra

Dalia Daškevičiūtė, 15min.lt2013.07.11 11:45

Šiais metais erkių aktyvumas Lietuvoje, palyginus su praeitų metų tuo pačiu periodu, mažesnis. Tai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro entomologė Milda Žigutienė.

Šiais metais erkių aktyvumas Lietuvoje, palyginus su praeitų metų tuo pačiu periodu, mažesnis. Tai patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro entomologė Milda Žigutienė.

„Tai galbūt lėmė faktas, kad šiais metais pavasaris atėjo gerokai vėliau. Ankstesniais metais pirmos erkių aukos pasirodydavo kovo viduryje, o šiemet juk dar balandžio pabaigoje turėjome sniego! Panašiu metu tos erkės ir pasirodė. Galbūt apskritai sergamumas erkių platinamomis ligomis šiemet mažesnis, tačiau, kad padarytume konkrečias išvadas, reikia sulaukti bent jau rugsėjo mėnesio“, – dėstė medicinos entomologė.

Liepos mėnesį erkių aktyvumas paprastai būna mažiausias, nes beveik visos erkės jau būna pasisotinusios krauju. Antrąkart jos išalksta rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje. Šiltas ir drėgnas oras skatina erkių aktyvumą, tačiau, jei palyja ir augmenija sušlampa, erkės nelabai limpa prie žmogaus.

Specialistė įspėjo, kad pernelyg neatsipalaiduotume, nes išalkusių erkių dar yra. Esmė ta, kad prie šilumos mes jau pripratome, daugiau laiko nei pavasarį praleidžiame gamtoje, vaikštome išsirengę. Taip padidėja tikimybė erkėms susidurti su žmonėmis.

„Pasisotinusios erkės pasislepia po miško danga ir virškina kraują, o alkanos erkės užropoja ant augalų ir laukia, kas eis pro šalį, kad galėtų užsikabinti. Jos tos progos tikrai nepraleis – užsikabins už kojinės ar ant kojos ir prilips“, – pasakojo M. Žigutienė.

Portalas 15min.lt primena, kad apsisaugoti nuo erkių įsisiurbimo galima paprastais būdais: reikia rengtis šviesiai, užsidėti galvos apdangalą, grįžus iš lauko apsižiūrėti drabužius ir kūną. Radus įsisiurbusią erkę, ją reikia iškart atsargiai ištraukti.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius