Lietuvoje

2018.05.23 09:30

Liudvikas Gadeikis išrinktas LRT tarybos pirmininku

2018.05.23 09:30

LRT taryba turi naują pirmininką – juo tapo aštuntus metus aukščiausioje visuomeninio transliuotojo valdymo institucijoje dirbantis žurnalistas, filologas ir literatas Liudvikas Gadeikis. Antradienį vykusiuose LRT tarybos pirmininko rinkimuose iš 11 posėdyje dalyvavusių narių už jį balsavo 7. Šiame poste jis pakeis kadenciją baigusį prof. Žygintą Pečiulį.

LRT prioritetai, pasak L. Gadeikio, turėtų būti objektyvios informacijos teikimas visuomenei, atsakingumas, viešumas ir skaidrumas. L. Gadeikis pamini ir kitus svarbius tikslus –  kad LRT būtų operatyvi, įdomi ir pasiekiama visiems visuomenės sluoksniams.

Naujasis pirmininkas tikina, kad didelių pokyčių po jo išrinkimo taryboje nereikėtų tikėtis: „Perversmo jokio nebus, nes tarybos pirmininkas iš esmės yra darbų organizatorius ir jam vis tiek svarbu, kad pritartų kiti 11 narių. Jau septynerius metus dirbu taryboje, visada turėjau savo poziciją ir stengiausi ta puse pasukti ir tarybos veiklą. Dabar tą patį darysiu, tik šiek tiek kitoje pozicijoje. Didžiausia naujovė – prieš 2 mėnesius pareigas pradėjusi eiti LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir jos komanda.“

Paklaustas, ką mano apie Seimo atliktą parlamentinį tyrimą, L. Gadeikis neneigia, kad tai primena kontrolės siekimą, tačiau stengiasi įžvelgti ir gerąją to pusę: „Neabejoju, kad Seimo kišimasis yra noras pažaboti žiniasklaidą, tačiau iš prigimties esu optimistas ir net pačiame kebliausiame reiškinyje ieškau pozityvių dalykų. Nors LRT veiklos tyrimas sukėlė reputacijos svyravimų ir trukdžių dirbti, toks kruopštus tikrinimas leido pamatyti LRT silpnąsias vietas. Be to, mes neturime ko slėpti, o žmonėms įdomu tik tol, kol tai yra nevieša. Kai dalykai paviešinami, susidomėjimas pradingsta.“

Kitame LRT tarybos posėdyje bus renkamas pirmininko pavaduotojas. LRT tarybos pirmininku taip pat pretendavo tapti Dalia Kutraitė-Giedraitienė, surinkusi 3 balsus, ir Vilija Targamadzė, už kurią balsavo vienas tarybos narys.

Tarybai prisistatė ir pirmininką rinko ir naujai Prezidentės į Tarybą paskirti nariai: žurnalų leidybos verslo savininkas Tomas Balžekas, buvusi Valstybės kontrolės vadovė Giedrė Švedienė, istorikas Norbertas Černiauskas.

LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas Tarybai apžvelgė pasibaigusį LRT programų įsigijimo konkursą. Pasak G. Oganausko, konkursui pateikta daugiau nei 260 projektų, kurių bendra vertė daugiau nei 48 mln. eurų. Konkurse dalyvauja daugiau nei 90 prodiuserių. Daugiausia projektų pateikta į pramoginių ir šviečiamųjų laidų kategorijas. Šiuo metu vyksta konkursui pateiktų projektų vertinimas, o nugalėtojai turėtų paaiškėti birželio pabaigoje.

Be konkurso, vienas artimiausių LRT administracijos uždavinių – naujo LRT žurnalistinių tyrimų padalinio kūrimas. Jis, pasak LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, turėtų pradėti dirbti jau rugsėjį, kurdamas turinį visoms LRT platformoms – radijui, televizijai ir portalui. Be to, artimiausiu laiku ketinama modifikuoti ir televizijos kanalo LRT KULTŪRA pavadinimą, siekiant labiau atspindėti kanalo, transliuojančio ne tik kultūros turinį, visumą. 

LRT tarybos nariams buvo pristatytas LRT RADIJO informacinių laidų ekspertinis vertinimas. Jį pateikė du radijo profesionalai – Neda Siniuvienė ir Saulius Jovaišas.

Kitas LRT tarybos posėdis vyks birželio 19 dieną.