Lietuvoje

2018.05.22 11:00

R. Karbauskis apie kalbas dėl galimo frakcijos skilimo: tai fantazija

ELTA2018.05.22 11:00

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis neigia kalbas apie galimą frakcijos skilimą, pavadinęs tai kai kurių politikų fantazija, nes frakcijos nariai jam patvirtino, kad tai nieko bendro su tikrove neturi.

„Aš galiu pakartoti dar sykį, žmonės turi labai didelę fantaziją, ypač Seimo narys Bronislovas Matelis. Jis turi tokią genialią fantaziją kurti pasakas. Atitinkamai aš šiandien dar sykį paklausiau frakcijos, ar yra tarp mūsų tokių, kurie planuoja kurs nors išeiti, nes ten ir pavardės buvo minėtos, pavyzdžiui, Raimundo Martinėlio. Visi tie žmonės sako, kad nieko bendro tai su tikrove neturi“, – antradienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jis įtaria, kad bandymas suardyti frakciją gali būti susijęs su siekiu nepatvirtinti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadų.

„Aš suprantu, kad dabar toks geras momentas būtų kaip nors bandyti mus suardyti tam, kad Seimas nepatvirtintų NSGK išvadų, nes baimė didžiulė visiems kyla dėl to, kas ten paaiškės ir kas bus paviešinta. Tai pastangos dedamos milžiniškos, bet jos neduos rezultatų“, – teigė R. Karbauskis.

Jis akcentavo, kad frakcijos nariai patvirtino, jog neketina niekur išeiti, bet jis negalįs atsakyti tik už Seimo narį Justą Džiugelį, nes jo nebuvo antradienį frakcijos posėdyje.

Kaip rašė portalas „Delfi“, virš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime pakibo skilimo grėsmė: iš jos gali pasitraukti maždaug 10 narių. Teigiama, kad Povilas Urbšys, praėjusią savaitę pats palikęs „valstiečius“, užsimena ketinantis burti atskirą frakciją.

Anot „Delfi“, galimas skilimas Seimo LVŽS frakcijoje šiuo metu siejamas su jos nariu, nepartiniu Justu Džiugeliu, tarp skilimo šalininkų taip pat minimas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui vadovaujantis Vytautas Bakas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, parlamentarai Naglis Puteikis, Raimundas Martinėlis, Darius Kaminskas bei dar keli politikai. Kvietimo jungtis prie naujos frakcijos neneigė sulaukęs šiuo metu Mišriai parlamentarų grupei vadovaujantis B. Matelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.