captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valstybinio vizito į Lietuvą atvyks Vokietijos Prezidentas

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu ketvirtadienį su valstybiniu vizitu į Lietuvą atvyks Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu ketvirtadienį su valstybiniu vizitu į Lietuvą atvyks Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas.

Šiais metais tai bus trečiasis užsienio šalies vadovo valstybinis vizitas Lietuvoje.

Vokietijos ir Lietuvos vadovų susitikime bus aptartas dvišalis politinis, ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas. Ypatingas dėmesys bus skiriamas aktualiems Baltijos jūros regiono, energetikos ir santykių su Rytų kaimynais klausimams. Šalių vadovai taip pat aptars pagrindinius Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus ir svarbiausius ES darbus.

„Vokietija yra ypatinga Lietuvos partnerė. Mus sieja tvirti politiniai, ekonominiai ryšiai ir vienija atsakingas požiūris į ES ateitį. Vokietija remia Lietuvos pirmininkavimo prioritetus. Kartu siekiame, kad kuo greičiau būtų įgyvendinti ES žmonėms svarbūs sprendimai - nedarbui įveikti, finansiniam stabilumui užtikrinti ir ekonomikos augimui skatinti“, – sakė Prezidentė.

Vizito Lietuvoje metu Vokietijos Prezidentą lydės verslininkų delegacija.

Penktadienį Lietuvos ir Vokietijos vadovai Prezidentūroje atidarys dvišalį verslo forumą.

Taip pat bus aptartas Lietuvos ir Vokietijos kultūrinis bendradarbiavimas. Šalių vadovai kalbės apie galimybes kitąmet kartu paminėti Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

Šeštadienį Prezidentai D. Grybauskaitė ir J. Gaukas Nidoje atidarys 17-ąjį Thomo Manno festivalį ir bendraus su meno bei kultūros bendruomene.

Vizito metu Lietuvos ir Vokietijos prezidentai apsikeis aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...