Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.20 11:10

Seimas ėmėsi siūlymo mėnesį tėvo atostogų leisti pasiimti iki kūdikiui sueis metai

BNS 2018.05.20 11:10

Seimas svarstys siūlymą leisti trisdešimties dienų apmokamas tėvo atostogas gimus kūdikiui pasiimti bet kuriuo laiku iki jam sukaks metai.

Už tokią konservatorių Rasos Juknevičienės ir Monikos Navickienės inicijuotą pataisą po pateikimo šią savaitę balsavo 81 Seimo narys, vienas buvo prieš ir dešimt susilaikė.

Toliau pataisą nagrinės komitetai, o svarstymas plenariniame posėdyje planuojamas birželio pabaigoje. Dėl projekto paprašyta Vyriausybės išvados.

Šiuo metu tėvystės atostogas reikia išnaudoti iki kūdikiui sukanka trys mėnesiai, o komplikuoto gimdymo atveju ar susilaukus dvynukų – iki pusės metų.

Pasak iniciatorių, tokia pataisa būtų palanki tarptautinėse misijose tarnaujančių karių šeimoms – kartais tėvai nespėja sugrįžti namo, iki naujagimiui sueina trys mėnesiai.

„Karių žmonos turbūt tikrai klausosi šito pateikimo. Aš žinau, kad jos labai laukia tokio projekto. Šitai kategorijai žmonių ypač svarbus šeimos buvimas kartu, nes kariai labai dažnai būna atskirti nuo šeimos“, – balsuoti už projektą ragino jo iniciatorė R. Juknevičienė.

M. Navickienė atsakydama į Seimo narių klausimus dėl reguliavimo taikymo kitoms profesijoms sutiko, kad bendroji norma leistų atostogas laisviau pasirinkti visiems darbuotojams, ne tik kariams.

Tačiau konservatorė spėjo, kad tėčiai natūraliai stengsis atostogas pasiimti tik gimus naujagimiui, jei tik turės tokią galimybę.

„Bet kuriuo atveju yra išplečiama pasirinkimo galimybė – šeimoms daugiau laisvės pačioms nuspręsti, kada tėčiui yra patogiausia išeiti tų atostogų“, – sakė konservatorė.

„Kariai yra prioritetas, galbūt yra ir kitų profesijų atstovų, kuriems tai gali būti aktualu, bet dažniausiai pasitaikanti praktika, kad patys tėčiai yra linkę imti atostogas kaip įmanoma anksčiau, iš karto po vaiko gimimo, nes natūralus poreikis yra būti kuo anksčiau“, – kalbėjo M. Navickienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi