Lietuvoje

2018.05.19 15:47

Alytuje pagerbti Lietuvos partizanai

Alytuje šeštadienį vyko partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė.

Švemtėje pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę, į renginį atvykę žmonės galėjo pabendrauti su Lietuvos ir sąjungininkų kariais, susipažinti su jų naudojama technika, stebėti demonstruojamas karines operacijas.

Po poros metų pertraukos šventėje vėl eksponuojamas atstatytas partizanų bunkeris.

Parodomaisiais skrydžiais žmones pasveikino NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Portugalijos ir Ispanijos pilotai su naikintuvais F-16 ir „Eurofighter Typhoon“.

„Ši diena – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena – neabejotinai viena reikšmingiausių krašto apsaugos sistemos minėtinų dienų. Kasmet kariuomenės daliniai leidžiasi į kelionę, kad pamatytumėte, kokia šiandien yra Lietuvos kariuomenė ir kuo ji gyvena, susipažintumėte su tarnybos būdais, pamatytumėte jos ginkluotę, karių ekipuotę ir įvairią karinę įrangą“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, dalyvaudamas karinėje šventėje „Mes – tai Jūs!“ Alytuje.

Ministras pabrėžė, „kad iš tiesų tai – kelionė į jūsų širdis. Kelionė, kurioje siekiame laimėti svarbiausią pergalę – jūsų palaikymą ir pasitikėjimą. Nes visuomenės pasitikėjimas ir palaikymas yra vienas svarbiausių ginklų, kuris suteikia kariuomenei drąsos ir ryžto“.

Sekmadienį krašto apsaugos ministras R. Karoblis ir viceministras V. Umbrasas dalyvaus pėsčiųjų žygyje, skirtame vieno žymiausių partizanų vado generolo Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms, rašoma pranešime spaudai.

12 km pėsčiųjų trasa drieksis ir taip vadinamąją Muravjovo linija. 1863 m. šiuo keliu naudojosi caro armija, gaudydama Punios šile besislapstančius sukilėlius. Žygeiviai pasieks Dainavos apygardos partizanų vadavietę. Čia bunkerį įrengė 1919-1920 m. Laisvės kovų dalyvis, Dainavos apygardos vadas Domininkas Jėčys-Ąžuolis.

Vilniuje Sekmadienį 12.00 val., minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, vyks iškilminga Valstybės, istorinės, ES ir NATO vėliavų keitimo ceremonija prie Lietuvos Respublikos prezidentūros, Simono Daukanto aikštėje. Vėliau Lietuvos kariuomenė Garbės sargybos kariai padės gėlių prie partizanų generolo Jono Žemaičio – Vytauto paminklo prie Krašto apsaugos ministerijos.

Taip pat partizanų atminimas bus pagerbtas ir Minaičiuose (Radviliškio r.) vyksiančioje ceremonijoje prie 1949 metų Deklaracijos memorialo gegužės 21 d. Oro gynybos bataliono kariai organizuoja ir bėgimą, skirtą partizanų pagerbimui (pradžia 18.00 val.). Visų dalyvių ir susirinkusiųjų lauks ne tik kariškos vaišės, galimybė apžiūrėti oro gynybos ginkluote, bet ir grupės „Thundertale“ koncertas.