Lietuvoje

2018.05.19 14:33

Politologai abejoja, ar grįš D. Grybauskaitės turėtas populiarumas

BNS2018.05.19 14:33

Paviešintas susirašinėjimas iš reitingų viršūnės išstūmė daugelį metų joje buvusią prezidentę Dalią Grybauskaitę, ir kai kurie politologai ėmė abejoti, ar šalies vadovei pavyks vėl susigrąžinti turėtą populiarumą, šeštadienį rašo portalas lrytas.lt.

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojas Giedrius Česnakas prognozuoja, kad greitai populiarumo prezidentei susigrąžinti  nepavyks. „Kadangi iki jos kadencijos pabaigos yra likę vos metai, turėtų įvykti kažkas neįtikėtino – kilti dar didesnis skandalas, susijęs su kitais politikais, dabar esančiais valdžioje“, – įsitikinęs jis.

G. Česnako nuomone, paskelbti kyšininkavimu kaltinamam buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui rašyti prezidentės laiškai į šipulius sudaužė ilgai ir kruopščiai kurtą jos, kaip kovotojos su oligarchija, įvaizdį.

G. Česnakas prognozuoja, kad D. Grybauskaitė padėtį gali mėginti atitaisyti per savo metinį pranešimą.

Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Mindaugo Jurkyno nuomone, šalies vadovės populiarumą smukdo ne tik garsiai nuskambėjęs laiškų skandalas, bet ir artėjanti kadencijos pabaiga.

M. Jurkynas abejojo, kad per artimiausią savo metinį pranešimą D. Grybauskaitė pripažintų ir kokias nors savo klaidas.

„Vilmorus“ „Lietuvos ryte“ paskelbta apklausa rodo, kad per mėnesį D.Grybauskaitę palankiai vertinančiųjų sumažėjo nuo 66,5 proc. iki 55,7 proc., nepalankiai prezidentę vertina jau 27,5 proc. apklaustų gyventojų, kai balandį  tokių buvo 18,5 proc. Smuko ir pasitikėjimas Prezidento institucija – prieš mėnesį palankiai ją vertino 58,1 proc. apklaustųjų, dabar – iki 49 proc. Atitinkami didėjo ir nepasitikėjimas –  nuo 15,8 proc. iki 23,5 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.