Lietuvoje

2013.07.10 16:24

Izraelio prezidentui S. Peresui bus suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas

ELTA2013.07.10 16:24

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė suteikti Vilniaus garbės piliečio vardą Izraelio valstybės prezidentui, Nobelio premijos laureatui Shimonui Peresui.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė suteikti Vilniaus garbės piliečio vardą Izraelio valstybės prezidentui, Nobelio premijos laureatui Shimonui Peresui.

Pasiūlymą suteiki šį vardą pateikė Lietuvos žydų bendruomenė. Rašte pabrėžiama, kad Izraelio prezidentą Lietuvos žydų bendruomenė laiko vienu garsiausių pasaulio litvakų – kartu su Vilniaus Gaonu, Jaša Heifecu, Romanu Gari ir kitomis iškiliomis asmenybėmis jis, kaip litvakas, įeina ne tik į Lietuvos, bet ir viso pasaulio istoriją ir kultūrą.

Anot Lietuvos žydų bendruomenės, Vilniaus, anksčiau vadinto Šiaurės Jeruzale, garbės piliečio vardo suteikimas J. E. Shimonui Peresui, būtų labai tinkamas ir savalaikis jo artėjančio vizito į Lietuvą metu.

S. Peresas gimė 100 km netoli Vilniaus esančiame mažame Višnevo miestelyje (Baltarusija), kuriame nuo viduramžių gyveno save priskiriantys litvakams žydai. Dabar – Izraelio karinis ir politinis veikėjas, 1994 m. – Nobelio premijos laureatas, 1997 m. – Pereso taikos centro steigėjas, nuo 2007 metų - Izraelio prezidentas. Pasak Izraelio ambasados, Š. Peresas prisidėjo plėtojant dvišalius Lietuvos ir Izraelio santykius - santykiai tarp abiejų šalių yra labai geri.

„Negali būti žydu, nepabuvęs lietuviu. Lietuva – jidiš kalbos motina, todėl sakoma – litvakas. Litvakas – ne tik geografinė sąvoka, tai charakteris ir kultūra. Litvakai garsūs dėl jų ypatingo charakterio – jie niekada nenusileis kitam, nei sau“ (citata iš Izraelio prezidento kalbos, pasakytos 2006 m. Tel Avive, minint Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių užmezgimo 15-ąsias metines).

Šiemet Izraelio valstybė švenčia 65-ąsias Nepriklausomybės metines, o rugpjūčio 2 d. jos Prezidentas S. Peresas švęs 90-ies metų sukaktį.

0

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius