Lietuvoje

2018.05.17 14:59

Pirmą kartą Lietuvoje futbolą komentuos moterys

2018.05.17 14:59

Jau po keturių savaičių prasidedančio svarbiausio metų sporto renginio – 2018 m. FIFA pasaulio futbolo čempionato, kurį transliuos LRT, – žiūrovų laukia staigmena. Pirmą kartą Lietuvoje vyrų futbolo rungtynes komentuos moterys. Tai futbolo teisėja Justina Lavrenovaitė-Perez ir Lietuvos čempionės Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandos vartininkė Greta Kaselytė.

„Labiausiai šia žinia apsidžiaugė mano vyras, kuris mane labai palaiko ir sako, kad turiu pasinaudoti šia galimybe perduoti futbolo aistrą kitiems. Kita vertus, moteriškas balsas futbolo varžybose kitos šalyse yra įprastas dalykas... Norisi, kad taip būtų ir Lietuvoje“, – sako Justina Lavrenovaitė-Perez, FIFA teisėja ir buvusi Lietuvos rinktinės žaidėja, šiuo metu treniruojanti savo „JL Stars“ moterų komandą ir mergaites Moterų futbolo akademijoje.

„Komentuoti pasaulio futbolo čempionatą man – didžiulis iššūkis, teks gerokai paplušėti renkant informacija apie rinktines!” – džiaugiasi antroji komentatorė, futbolo vartininkė Greta Kaselytė, kuri, kaip ir Justina, pasiūlymą komentuoti per LRT gavo po sėkmingo savo, kaip komentatorės, debiuto šiomis dienomis vykusiame Europos merginų futbolo čempionate.

Šalia Justinos ir Gretos, Pasaulio futbolo čempionatą per LRT komentuos ir patyrę „vilkai“ – Paulius Jakelis, Rytis Vyšniauskas, Nerijus Kesminas, Tautvydas Meškonis, Maksimas Vojevodinas.

2018 m. FIFA pasaulio futbolo čempionatas birželio 14-liepos 15 dienomis vyks Rusijoje. Čempionatas vyks dvylikoje stadionų, esančių vienuolikoje miestų Rusijos europinėje dalyje. Varžybas priims Maskva, Sankt Peterburgas, Sočis, Samara, Kazanė, Rostovas prie Dono, Volgogradas, Žemutinis Naugardas, Saranskas, Jekaterinburgas ir arčiausiai Lietuvos esantis Kaliningradas.

Pirmenybėse bus sužaistos 64 rungtynės. Visos jos bus tiesiogiai transliuojamos per LRT: LRT TELEVIZIJĄ, LRT KULTŪRĄ ir LRT.LT. „Futbolą galėsite žiūrėti kiekviename Lietuvos kampelyje. Nebūtinai namuose. Nebūtinai prie televizoriaus. Svarbu, kad veiktų interneto ryšys, o po ranka būtų mobilus telefonas ar planšetė. Futbolu galėsime mėgautis internete ir nepraleisdami vasaros malonumų“ , – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Nemažai futbolo transliacijų planuojama ir rudenį. LRT tradiciškai transliuoja svarbiausius nacionalinių rinktinių čempionatus Lietuvoje. Rudenį sporto mėgėjai galės matyti Lietuvos futbolo rinktinės pasirodymą naujajame UEFA „Tautų taurės“ turnyre.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus