Lietuvoje

2018.05.17 11:37

R. Karbauskis apie galimą apkaltą A. Kubiliui: tikriausiai yra pagrindas ir labai rimtas

ELTA 2018.05.17 11:37

Viešumoje pasirodžius faktams apie konservatoriaus Andriaus Kubiliaus sūnaus verslo ryšius Baltarusijoje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis įžvelgia labai rimtą pagrindą galimai šio politiko apkaltai. 

„Komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pasakė, kad yra pažymos, daugiau priklausys nuo to, kas yra tose pažymose, aš nežinau, negaliu komentuoti. Suprantu, kad nagrinėdami Artūro Skardžiaus klausimą tas pažymas, matyt, matė ir, kaip suprantu, jose tikriausia yra pagrindas ir labai rimtas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis. 

Dėl nuslėptų interesų ir galimų sąsajų su Aliaksandro Lukašenkos režimu, Seimui siūloma šalinti konservatorių A. Kubilių iš A. Skardžiaus apkaltos komisijos narių. Toks nutarimo projektas įregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas R. Karbauskis ketina kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl A. Kubiliaus sūnaus atstovaujamo verslo, kuris, anot „Kauno dienos“, glaudžiai susijęs su Baltarusija ir Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos administracija bei šiuo metu sukuria Seimo nariui interesų konfliktą. 

Laikraštyje „Kauno diena“ buvo publikuota informacija, kad A. Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius yra įmonės „Modus grupė“ stebėtojų tarybos narys, o grupei priklausanti įmonė „Modus energy“ plėtoja saulės ir biodujų energetikos verslą Baltarusijoje. Dalis verslo – biodujų jėgainės – yra vystomos agrokombinate, kuris tiesiogiai pavaldus Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos administracijai.