Lietuvoje

2018.05.16 16:04

V. Bakas: T. Dapkus nėra mūsų tyrimo objektas

ELTA2018.05.16 16:04

Parlamentinį tyrimą dėl poveikio politikams atliekančio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad Tomas Dapkus kaip žurnalistas nebuvo ir nėra komiteto tyrimo objektas.

„Mūsų tyrimo objektas yra interesų grupės, kurios gauna naudos mūsų visų sąskaita, viešo intereso sąskaita, elgiasi savanaudiškai, išnaudoja žurnalistus, savo darbuotojus, ryšius ir panašiai, tai yra objektas. Dar kartą kartoju, kad joks žurnalistas nėra mūsų tyrimo taikinys“, – trečiadienį po T. Dapkaus liudijimo komitete žurnalistams sakė V. Bakas.

Pasak jo, NSGK iš T. Dapkaus neišgirdo kažkokios naujos, ypatingos informacijos.

„Visų pirma reikėtų pasveikinti tokį T. Dapkaus sprendimą liudyti komitetui. Mes išklausėme informaciją, kurią jis pateikė apie įvairias su tyrimu susijusias ir viešoje erdvėje sklandančias aplinkybes. (...) Nieko naujo, kas komitetui nebūtų žinoma, iš esmės nebuvo pateikta“, – sakė V. Bakas.

NSGK pirmininkas nenorėjo komentuoti T. Dapkaus minčių apie tai, kad VSD galimai klausėsi ne tik jo pokalbių, bet ir kitų žurnalistų.

„Šiandien nenorėčiau komentuoti pono T. Dapkaus pozicijos, jeigu ji tokia yra. Vienas iš mūsų tyrimo objektų yra asmenų, kurie valdo žiniasklaidos priemones naudojimasis tomis priemonėmis tam, kad tenkintų kažkokius siaurus nedeklaruotus interesus“, – sakė V. Bakas.

Pasak jo, NSGK yra išvadų rengimo baigiamojoje stadijoje ir, matyt, „artimiausiu metu mes jas turėsime“.

Trečiadienį komitete liudijęs T. Dapkus sakė, kad NSGK pateikė jį liečiančią informaciją. „Pasakiau, kad daug kas yra pateikta selektyviai ir ištraukus iš konteksto“, – teigė jis.

Žurnalistas aiškino, kad atsakė į klausimus, susijusius su Rusijos įtaka Lietuvoje, apie „Rosatom“ veiklą Lietuvoje ir jų įtaką.

T. Dapkus mano, kad dėl jo žurnalistinės veiklos kai kurie aukšti VSD pareigūnai jam keršija ir yra organizuojama šmeižto kampanija.

„Paaiškinau, kad atskiri, aukšti VSD pareigūnai dėl mano žurnalistinės veiklos turi sąskaitų su manimi ir man keršija. Tai daro jau ne pirmi metai ir tie dalykai vyksta jau nuo 2006 metų tęstinai. Atkreipiau dėmesį, kad šiuo metu prieš mane – kaip prieš pilietį, kaip prieš žurnalistą – vykdoma beprecedentė šmeižto kampanija ir už to gali stovėti aukšti pareigūnai“, – sakė jis.

T. Dapkus nesutiko žurnalistams nurodyti jų pavardes, tačiau teigė tai padaręs NSGK.

„Įvardijau juos komitete, tegul komitetas aiškinasi ten. Įvardijau, už kurias publikacijas jie man kerštauja ir kaip tai organizuojama“, – sakė T. Dapkus.

Žurnalistas tvirtino, kad imsis visų teisinių priemonių ginti savo reputaciją. Jis jau kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl privačios informacijos viešinimo.

Kaip ELTA jau skelbė, paviešintoje Valstybės saugumo departamento pažymoje pateikiamos ištraukos iš žurnalisto T. Dapkaus susirašinėjimų su „MG Baltic“ koncerno vadovais, politikų ir valstybės pareigūnų ištraukos.

Paviešintame rašte teigiama, kad T. Dapkus buvo „MG Baltic“ tarpininkas ir galimai užsiėmė šantažo požymių turinčia veikla.

Viešoje erdvėje yra kalbama ir apie tai, kad T. Dapkus yra minimas tyrime dėl neteisėto praturtėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt