Lietuvoje

2013.07.10 23:37

Prezidentė: mėginu ir toliau valyti teismus

LRT.lt2013.07.10 23:37

Kaip pabrėžė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį surengtoje metinėje spaudos konferencijoje, ir toliau bus tęsiama teismų ir teisėtvarkos sistemos pertvarka.

Kaip pabrėžė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį surengtoje metinėje spaudos konferencijoje, ir toliau bus tęsiama teismų ir teisėtvarkos sistemos pertvarka.

„Teismų reforma įsibėgėjo, kai buvo sujungti Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apylinkių teismai. Reformą taip pat planuojama tęsti – bus apjungta ir daugiau teismų. [...] Mėginu ir toliau, kiek galiu, valyti teismus. [...] Teisėjų gretose lieka vieni geriausių“, – sakė šalies vadovė.

D. Grybauskaitė akcentavo, kad per ketverius jos kadencijos metus buvo parodytas labai griežtas požiūris į teisėjo vardo pažeminimą. „Vyksta teismų vadovų rotacija. Nuo pat mano kadencijos pradžios pasikeitė net 35 teismų vadovai. [...] Per ketverius mano kadencijos metus už teisėjo vardo pažeminimą buvo atleista 13 teisėjų, o per 20 metų buvo atleista iš viso 14“, – skaičius pateikė D. Grybauskaitė ir pridūrė, kad į teismų sistemą įsilieja daugiau naujų veidų: per ketverius metus darbą pradėjo apie 98 naujus teisėjus.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad jos kadencijos metu buvo priimta daug pataisų „dėl kompleksinių priemonių spartesniam ir efektyvesniam bylų nagrinėjimui: kad būtų kuo greičiau vykdomas procesas, taip pat kad būtų vis sunkiau vilkinti bylas“.

Kaip trečiadienį surengtoje metinėje spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį prezidentė D. Grybauskaitė, viena jos interesų grupių buvo politinės sistemos skaidrinimas ir kova su korupcija.

„Tai eina lyg raudona linija  per visą mano kadencijos laikotarpį. Šie metai pasižymėjo įvairiais akcentais, ypač turint galvoje buvusius praeitų metų rudens rinkimus ir naujos koalicijos formavimą, kuomet teko pasakyti „ne“ perkamai demokratijai. Ir teko griežtinti atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą“, – sakė šalies vadovė.

D. Grybauskaitė paklausta, kaip vertina antradienį paviešintus skaidrumą skatinančios organizacijos „Transparency International“ pasaulinio tyrimo rezultatus, atsakė, kad labai svarbu pastebėti, jog korupcijos indeksas mažėja.

„Pirmiausia norėčiau pristatyti, ko gero, įvairesnę informaciją. Tame tyrime buvo pasakyta, kad per dvejus metus – 2010–2012 m. – net 6 ar 8 proc. korupcijos indeksas sumažėjo. [...] Tendencija yra [korupcijos indekso] mažėjimo. Ir tai yra labai svarbu“, – sakė ji.

Metinėje spaudos konferencijoje ji apžvelgė ketvirtųjų kadencijos metų veiklos rezultatus, šalyje įvykusius pokyčius ir svarbiausius darbus, taip pat atsakė į žurnalistų klausimus.

0

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius