Lietuvoje

2018.05.16 09:35

VSD rašte minimas T. Dapkus liudys Seimo komitetui

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.16 09:35

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, atliekančiam parlamentinį tyrimą dėl asmenų ir verslo galbūt neteisėto poveikio valstybės institucijoms, liudys žurnalistas Tomas Dapkus.

Parlamentarams skirtoje, tačiau paviešintoje informacijoje, Valstybės saugumo departamentas Dapkų įvardija kaip pagrindinį veikiantį koncerno „MG Baltic“ atstovą, siekiant padaryti įtaką statybų ir infrastruktūros projektams Teisingumo ministerijai pavaldžiose institucijose, Kalėjimų departamente, Registrų centre.

Kaip LRT RADIJUI sako komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, T. Dapkus komitete liudyti norėjo pats, po to, kai buvo paviešinta informacija, kad jis esą buvo „MG Baltic“ tarpininkas ir galėjo užsiimti šantažo požymių turinčia veikla.

Anksčiau V. Bakas yra minėjęs, kad tyrime dėl neleistinos įtakos politiniams procesams domėtasi penkiomis-šešiomis pagrindinėmis grupėmis, tarp jų ir kai kuriomis žiniasklaidos priemonėmis.

Įvairių partijų lyderiai yra sakę, kad reikia išslaptinti ir paskelbti kuo daugiau tyrimo medžiagos.

VSD vadovas Darius Jauniškis teigia, kad komitetas spręs, kiek jos paviešinti, nes jau visa iš VSD prašoma informacija yra pateikta Nacionaliniam saugumo ir gynybos komitetui.

Komitetas iki birželio turi baigti rengti išvadas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt