Lietuvoje

2018.05.15 20:39

Rudenį Seimas spręs dėl antstolių vykdymo išlaidų dydžio

ELTA 2018.05.15 20:39

Antstolių įstatyme siūloma įteisinti, kad antstolių „vykdymo išlaidų dydis negali viršyti dešimt procentų nuo išieškomos sumos, tačiau Teisingumo ministerija gali nustatyti mažesnius įkainius“.

Tokia Antstolių įstatymo pataisa, kurią antradienį pateikė Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis, sulaukė pritarimo po pateikimo, bet tolesnis projekto svarstymas numatomas rudens sesijoje. 

P. Gražulis tikisi, kad antstolio vykdymo išlaidų dydžio apribojimu bus išvengta abejonių dėl dydžių nepagrįstumo, piktnaudžiavimo.

Jo teigimu, pakartotinį tokio projekto rengimą paskatino ekonomiškai nepagrįsti antstolių vykdymo išlaidų dydžiai ir su tuo susijęs galimas antstolių piktnaudžiavimas.

Šiuo metu Vykdymo išlaidų dydį, apskaičiavimo ir apmokėjimo tvarką nustato Teisingumo ministerija, suderinusi su Finansų ministerija ir Lietuvos antstolių rūmais. Antstolio vykdymo išlaidų tikslūs dydžiai ir ieškojimo tvarka yra numatyta 2005 m. spalio 27 d. teisingumo ministro įsakyme „Dėl sprendimų vykdymo instrukcijos patvirtinimo“.

Siūloma, kad Antstolių įstatymo pataisa įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d.