Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.15 16:26

Prašo donorų pagalbos: ligoninėse trūksta kelių grupių kraujo

LRT.lt 2018.05.15 16:26

Šiuo metu ligoninėse labiausiai trūksta A (II) teigiamos ir neigiamos bei O (I) teigiamos ir neigiamos kraujo grupių, praneša Nacionalinis kraujo centras.

Kaip teigiama centro pranešime, šios kraujo grupės yra labiausiai paplitusios tarp Lietuvos gyventojų (O (I) – 43 proc., A (II) – 39 proc.), tad ir ligonių, turinčių šias kraujo grupes, yra daugiausia.

Pasak Nacionalinio kraujo centro, šiuo metu per dieną visoje Lietuvoje reikia surinkti bent 300 maišelių donorų kraujo, kad centras sugebėtų patenkinti visų Lietuvos ligoninių poreikį, o pastarosiomis dienomis, kiek surenkama kraujo, tiek pagamintų komponentų išduodama ligoninėms.

Dažniausiai kraujo trūkumas jaučiamas prasidėjus šiltajam sezonui, nes suaktyvėja žmonių veikla, vaikai tampa judresni, didesnė traumų tikimybė. Gatvėse ženkliai išauga vairuotojų, motociklininkų skaičius – tai daro įtaką traumų, avarijų daugėjimui. Be to, prasideda ir atostogų metas, moksleiviams, studentams – intensyvaus mokslo laikotarpis. Šiltuoju metų laiku gydymo įstaigose taip pat padaugėja planinių operacijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi