Lietuvoje

2018.05.15 11:54

P. Urbšys palieka „valstiečių“ frakciją

ELTA2018.05.15 11:54

Seimui atsisakius tirti žemės ūkio reikalus, Seimo narys Povilas Urbšys pranešė apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos.

Politiko teigimu, jis buvo įsitikinęs, kad Ramūnas Karbauskis, deklaruodamas savo verslo skaidrumą, nebijos, kilus abejonėms, išsklaidyti jas.

P. Urbšys sakė esąs nustebęs, kai viešumoje iškilus abejonėms dėl R. Karbauskio verslo, jis pradėjo elgtis taip, kaip įprasta tiems, kurie politinę įtaką naudoja savo verslo naudai. 

„Tokiu būdu sudarydamas galimybę opozicijai fiksuoti, kad frakcija yra priklausoma nuo „Agrokoncerno“ interesų. Iš principo negalėdamas su tuo sutikti, įteikiu pareiškimą išeiti iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos“, – pareiškė P. Urbšys po Seimo sprendimo netirti padėties žemės ūkyje.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas nesiims parlamentinio tyrimo dėl padėties žemės ūkyje. Parlamentarai pritarė Seimo Ekonomikos komiteto siūlymui atmesti tokią tyrimo iniciatyvą. Už tai ketvirtadienį balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo 41, susilaikė 6 parlamentarai. 

Anksčiau Seimo Kaimo reikalų bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai irgi nepritarė žemės ūkio padėties tyrimui. 

Parlamentinį tyrimą inicijavusi opozicija siūlė ištirti stambiųjų žemvaldžių ir su jais susijusio verslo dominavimą. Taip pat buvo siūloma pateikti priemones, kurių įgyvendinimas leistų ateityje užtikrinti, kad ūkiai neviršytų nustatytos 500 ha žemės ūkio paskirties žemės ribos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.