Lietuvoje

2018.05.15 10:59

R. Karbauskis: pabandykime įsivaizduoti kaimo žmones, kurie bando užvaldyti valstybę

ELTA2018.05.15 10:59

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio nuomone, prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasakiusi, kad su verslu susiję Seimo nariai turi pagalvoti ar likti parlamente, įsijungė į tokį žaidimą, kuriuo bandoma nukreipti dėmesį nuo politinės korupcijos skandalo.

„Suprantu, kad prezidentė įsijungė dabar į tokį žaidimą, kada bandoma kažkokiomis abejonėmis, kaltinimais nukreipti dėmesį nuo to, kas yra politinės korupcijos skandalas, kuriame pati prezidentė tiesiogiai dalyvauja, ir tie laiškai, kurie buvo paskelbti tarp Masiulio ir prezidentės, jie tą rodo, kad tiesiogiai buvo dalyvauta“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, bet kokiu atveju žmonės, kurie yra Seime, turi aiškiai atsiriboti nuo savo verslų, tai deklaruoti, tai yra visų padaryta.

„Jeigu šnekėti apie tas keistas kalbas vardijant, kad „Agrokoncernas“ gali turėti kažkokių tai interesų, tai pasakysiu vieną, kad „Agrokoncerne“ dirba keli šimtai melžėjų, keli šimtai mechanizatorių. Tai pabandykime įsivaizduoti tuos kaimo žmones, kurie bando užvaldyti Lietuvą, man truputį juokingai tai skamba. Aš suprantu, kad tie žmonės, kurie taip šneka, nelabai supranta, kas yra „Agrokoncernas“. Tai ne „MG Baltic“, tai ne kažkas tai dar, kur yra daug teisininkų, kurie galbūt gali kažkokiais netgi profesiniais sugebėjimais bandyti kažką tai užvaldyti“, – teigė R. Karbauskis. 

Jo nuomone, šiuo metu vyksta procesas „kaip nuvesti temą nuo to, kas yra skelbiama“.

„Aš manau, kad tai nepavyks padaryti ir mes galu gale suvoksime, kad viena partija, kuri įsteigta kaip „MG Baltic“ partija, tai yra Liberalų sąjūdis, kita partija, kuri bendradarbiavo visomis formomis, kuriomis tik galėjo, tai yra konservatorių partija. Šiuo atveju mes turime laiškais patvirtintą faktą, kad prezidentė dalyvavo bent jau šitame procese ir apie tą procesą tikrai žinojo“, – sakė R. Karbauskis. 

Kaip ELTA jau skelbė, prezidentė D. Grybauskaitė sako, kad Seimo nariai, susiję su stambiuoju verslu, turi pagalvoti, ar likti Seime. Taip prezidentė kalbėjo komentuodama, kad Seimas yra valdomas didžiausios frakcijos, kurios pirmininku yra „valstiečių“ lyderis, „Agrokoncerno“ vadovas R. Karbauskis.

„Matome Seimo narius, kurie vykdo verslą ar atvirai, ar užslėptai, o tai jau yra galimai Konstitucijos pažeidimas. Ir todėl, manau, visa ši istorija taip pat tiesiogiai liečia ir dalį kai kurios valdančiosios daugumos atstovų, kurie turi labai rimtai pagalvoti, ar likti Seime“, – kalbėjo D. Grybauskaitė, pabrėždama, kad įžvelgianti procesus, kada verslas tampa politine partija. 

„Verslas praktiškai tampa politine partija. Manau, kad interesų konfliktas čia didžiulis“, – „Žinių radijui“ sakė šalies vadovė.

Pasak D. Grybauskaitės, Seimo nariai, turintys ryšių su verslu, galimai pažeidžia Konstituciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.