Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.15 11:50

Sulaikymo operacija Šiauliuose – sužaloti trys policininkai ir taranuoti šeši automobiliai

15min.lt 2018.05.15 11:50

Antradienio rytą Šiauliuose, Vytauto ir Žalgirio gatvių sankirtoje, vyko įtariamojo sulaikymo operacija. Jos metu sulaikomas asmuo bandė sprukti automobiliu. Įvykio liudininkai girdėjo šūvius. Transporto priemonė kliudė policininką ir apgadino dar šešis automobilius. Du iš jų – pareigūnų. Trys pareigūnai susižalojo sulaikydami bėglį – daugiausiai jie susipjaustė į išdaužtų automobilio langų šukes.

„Pareigūno gyvybei pavojaus tikrai nėra“, – 15min tvirtino policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, patvirtindamas, kad vienam pareigūnui buvo pervažiuota pėda. Vėliau paaiškėjo, kad sulaikymo operacijos metu nukentėjo trys pareigūnai.

Įvykio liudininkai teigė girdėję šūvius. Incidento vietoje stovi „A“ klasės „Mercedes“ su išdaužytais langais.

Spaudos konferencijoje Šiaulių policijos atstovai pranešė, kad apie aštuntą valandą ryto vyko keturis mėnesius sekto įtariamojo sulaikymas. Sulaikomas asmuo įtariamas narkotinių medžiagų laikymu ir platinimu. Pas jį rasta narkotinės medžiagos, tačiau kol kas dar neaišku, kokios.

Sulaikymo metu asmuo bandė sprukti savo automobiliu, todėl pareigūnai specialiomis priemonėmis išmušė automobilio langus ir panaudojo tarnybinį ginklą. Buvo paleisti keturi taiklūs šūviai. Įtariamasis sužeistas.

Taip pat incidento metu sužaloti trys pareigūnai. Daugiausiai jie patyrė sužalojimų dėl jų pačių išdaužtų stiklų šukių, vienam pareigūnui pervažiuota pėda. Jiems, kaip ir sulaikytajam, suteikta medicininė pagalba. Gyvybei pavojus negresia.

Sprukdamas savo automobiliu bėglys apgadino du pareigūnų automobilius ir dar kelis stovėjusius šalikelėje. Kartu su bėglio automobiliu iš viso apgadinti septyni.

Sulaikytas asmuo yra gimęs 1962 metais ir yra teistas šešis kartus dėl įvairių nusikaltimų. Paskutinis teistumas – neteisėtos prekybos akcizinėmis prekėmis.

Pareigūnai neabejoja, kad sulaikomasis aiškiai suprato, kas vyksta, todėl jo veiksmus galima traktuoti kaip bandymą pabėgti ir pasipriešinti.

Pareigūnai jį ištraukė iš automobilio pro išdaužtą langą. Tai padaryti buvo būtina, nes jo elgesys buvo pavojingas ne tik jam pačiam, bet ir pareigūnams bei miestiečiams. Pareigūnai, nekreipdami dėmesio į patirtus sužalojimus, sprunkantį įtariamąjį sulaikė. Vizualiai įtariamasis nebuvo apsvaigęs, tačiau tai paaiškės po tyrimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi