Lietuvoje

2018.05.15 22:05

Seimas nusprendė, kad padėties žemės ūkyje netirs

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.15 22:05

Seimas dar kartą svarstė siūlymą ar pradėti tirti padėtį žemės ūkyje. Šį klausimą nagrinėjęs Ekonomikos komitetas tokiai opozicijos iniciatyvai nepritarė ir siūlė nutarimo projektą atmesti. Seimas taip ir pasielgė.

Už komiteto pasiūlymą balsavo 53 parlamentarai, prieš – 41, susilaikė 6. Po balsavimo Povilas Urbšys pranešė išeinantis iš „valstiečių“ frakcijos.

Anksčiau nepradėti tyrimo siūlė Kaimo reikalų ir Teisės ir teisėtvarkos komitetai. Opozicija šį klausimą siūlė tirti, paaiškėjus, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų. 

Opozicija taip pat tikėjosi sužinoti, kodėl apeinami teisės aktai, ar įvežant į Lietuvą trąšas nėra nepaisoma muitų, kaip veikia skolinimo ūkininkams sistema ir kita.

Naujasis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad pirmiausia turintis įsigilinti į situaciją.

„Reikia įsigilinti į situaciją, bet principas išlieka tas pats – pažeidimus turi aiškintis tarnybos, o jeigu yra teisinių spragų, tada ministerijoje žiūrėsime, ieškosime pasiūlymų ir tuos pasiūlymus teiksime į Seimą“, – teigia ministras.

Plačiau – Salomėjos Pranaitienės reportaže.