Lietuvoje

2018.05.14 18:36

Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis

LRT.lt2018.05.14 18:36

Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Lietuvos 25 metų narystės Europos Taryboje (ET) minėjimo renginyje Strasbūre, Prancūzijoje, kurio metu buvo atidaryta bendra Lietuvos, Estijos ir Slovėnijos narystės ET fotografijų paroda. 

Savo sveikinimo kalboje viceministras N. Germanas pažymėjo, kad Lietuva didžiuojasi būdama ET nare bei pabrėžė, kad jos skatinami žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės principai padėjo Lietuvai atsikratyti sovietinio režimo praeities ir tapti laisva, europietiška ir demokratiška valstybe, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

Narystė Europos Taryboje ir jos puoselėjamų demokratinių vertybių  priėmimas itin padėjo Lietuvos kelyje į Europos Sąjungą. Per 25 metus narystės Lietuva prisijungė prie daugumos svarbiausių ET konvencijų ir tapo aktyvia organizacijos nare, ypač siekiančia ET principų skatinimo ES rytinėje kaimynystėje.

Lietuva dėl narystės Europos Taryboje kreipėsi netrukus po nepriklausomybės atkūrimo. Seimas ET steigiamąją Londono sutartį ratifikavo 1993 metų gegužės 14 dieną. Nuo šios datos Lietuva įgijo šios organizacijos pilnateisės narės statusą. 1995 metais Lietuva ratifikavo Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvenciją, kuri yra kertinė žmogaus teises Europoje ginanti konvencija. Visi esminiai Lietuvos teisės aktai, tokie kaip baudžiamasis, civilinis, darbo kodeksai, teismų įstatymas ir kiti įstatymai, yra parengti atsižvelgiant į Europos Tarybos standartus.

1949 metais įsteigta Europos Taryba yra seniausia Europos tarpvyriausybinė organizacija, skatinanti teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių principus. Organizacijai priklauso 47 valstybės narės.