Lietuvoje

2018.05.14 18:35

Sociologas: R. Kalantos auka yra tiltas, jungiantis skirtingas kartas

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.14 18:35

Romo Kalantos auka ir visi to meto įvykiai suteikė impulsą naujai Kauno ir visos Lietuvos krypčiai, atsigręžimui į tai, kas vyksta pasaulyje, į žmogiškąsias vertybes, mėginimą peržengti geležinę uždangą. Taip R. Kalantos žūties metinių proga kalba sociologijos profesorius Leonardas Rinkevičius.

„Istorikai ir sociologai, žvelgdami į to meto dienų ir naktų įvykius, pastebi labai svarbius solidarizavimosi, telkimosi reiškinius, bet ir tai, kas vėliau vedė į kitus socialinius judėjimus“, – pastebi L. Rinkevičius.

Sociologo teigimu, R. Kalantos auka yra tiltas, jungiantis įvykius ir skirtingas kartas, tarsi kelias, vedantis į laisvėjimą, demokratiją, taip pat tikrų žmogiškųjų vertybių įprasminimą.

„Tuo metu aš buvau Marijampolės mokyklos auklėtinis, būtent tą dieną mus, moksleivius, sukvietė į mokyklos salę ir perspėjo, kad nevažiuotume į Kauną, nes ten vyksta jaunimo neramumai. Taip pat kad susidegino nestabilios psichikos jaunuolis. Iškart supratome, kad tai yra melas. Man tai padarė labai didelį įspūdį ir sukrėtė“, – lemtingos dienos įspūdžiais dalinasi dainų kūrėjas ir atlikėjas A. Lipskas.

Daugiau apie minėjimą – laidos įraše.