Lietuvoje

2018.05.14 12:07

Į Lietuvą treniruotėms su Lietuvos kariais atvyksta Portugalijos karių rotacija

LRT.lt2018.05.14 12:07

Į Lietuvą atvyksta Portugalijos kariuomenės rotacinės pajėgos, kurios keturis mėnesius treniruosis kartu su  Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariais, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Trečiadienį  Klaipėdos universiteto kiemelyje  bus rengiama iškilminga  Portugalijos karių sutikimo ceremonija. 

Tai jau ketvirtoji kuopos dydžio Portugalijos karių rotacija Lietuvoje – šįkart ją  sudarys apie 150 karių iš Portugalijos kariuomenės Jūrų pėstininkų korpuso.  Kariai į Lietuvą  atvyks su visureigiais, sunkvežimiais  ir kovinėmis valtimis.

Per rotacijos laikotarpį Portugalijos kariai taip pat treniruosis kartu Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis.

Portugalijos kariuomenės kariai keliomis grupėmis į Lietuvą atvyksta jau nuo gegužės 5 d.,  pagrindinis karių  kontingentas į Lietuvą atskirs –  gegužės  15 d.,  o apie 40 vienetų karinės technikos gegužės 16 d. bus atgabenta per Klaipėdos jūrų uostą.

Kaip teigia KAM, Lietuva savo ruožtu atvykusiems sąjungininkų kariams teikia reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę pagalbą.

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta pagal NATO sutartas atgrasymo  priemones (angl. assurance  measures)  NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtas stiprinti šalių sąjungininkių saugumą. Nuo 2014 metų pavasario Lietuvoje jau  treniravosi  Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinės sausumos pajėgų kuopų kariai.

Be to, Portugalija aktyviai dalyvauja ir NATO oro policijos misijoje Baltijos  šalyse – šiuo metu  Portugalija vadovauja 47-jai  misijos rotacijai ir tai jau ketvirtas kartas, kai Portugalija atsiuntė į  Baltijos šalis savo karius ir  naikintuvus.  Portugalija  taip  pat  prisideda ir prie NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje veiklos  ir užduočių  įgyvendinimo Lietuvoje, siųsdama į vieneto štabą  karininkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.