captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kandidatai į prezidentus vis dar slapstosi

Vakaruose iki prezidento rinkimų likus metams paprastai būna aišku, kas juose varžysis. Tačiau tik ne Lietuvoje. Partijos savo kandidatų dar neatskleidžia, o naujų lyderių kaip nėra, taip nėra. Ir greičiausiai nebus.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Vakaruose iki prezidento rinkimų likus metams paprastai būna aišku, kas juose varžysis. Tačiau tik ne Lietuvoje. Partijos savo kandidatų dar neatskleidžia, o naujų lyderių kaip nėra, taip nėra. Ir greičiausiai nebus.

Tokią nuomonę likus pusantrų metų iki Lietuvos prezidento rinkimų išsako dauguma politikos apžvalgininkų, politologų, sociologų. Nes nė viena parlamentinė partija dėl prezidento rinkimų dar neapsisprendė. Kas išdrįs mesti pirštinę Daliai Grybauskaitei, jei ji – o tai labai tikėtina – sieks būti perrinkta antrai kadencijai, dar penkeriems metams?

Sociologas, „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys kalbėdamas apie galimus D. Grybauskaitės konkurentus sakė, kad pastaruoju metu politinėje arenoje tokių ryškių lyderių kaip dabartinė šalies vadovė nėra.

„Kiek rodo apklausos, skaičiai, atmosferą, kuri dabar tvyro, galėtume apibūdinti terminu „politinė sausra“, nes ryškesnių lyderių, kurie kur nors vestų, kviestų, nėra“, – nurodė V. Gaidys.

Sociologo teigimu, tai liudija ir vangi praėjusių Seimo rinkimų kampanija. Net likus mėnesiui iki jų politiniai debatai buvo skurdūs, paviršutiniški, naujų lyderių taip ir neatsirado.

Iš partijų – tyla

Kol kas nė viena politinė partija dar nekalba apie galimus arba tikėtinus kandidatus į šalies vadovo postą. Tiesa, jau daugmaž aišku, kad D. Grybauskaitę remtų opozicinė konservatorių partija.

Politologo Vytauto Dumbliausko nuomone, daug kas priklausys nuo politinių partijų lyderių apsisprendimo. V. Dumbliausko teigimu, dešinieji būtų nenuoseklūs, jei neberemtų vėl kandidatuoti nusprendusios D. Grybauskaitės.

O socialdemokratai liktų nesuprasti, jei nekeltų savo kandidatūros. Tikėtina, dabartinio partijos lyderio premjero Algirdo Butkevičiaus. Nors svarstoma ir europarlamentarės, vienąsyk jau bandžiusios laimę prezidento rinkimuose, Vilijos Blinkevičiūtės kandidatūra.

A.Butkevičius yra sakęs, kad prezidento posto nesiektų, jei dirbtų premjeru ir „sektųsi spręsti problemas“. Tačiau dar neaišku, ką nuspręs partija. O konservatorių vadas Andrius Kubilius, klausiamas, kokios pozicijos laikysis jo partija, prieš porą mėnesių pareiškė remiąs D. Grybauskaitės kandidatūrą ir taip sukėlė partijos krikščionių demokratų sparno nepasitenkinimą.

Ar išlaikys reitingus?

Sociologas V.Gaidys sakė, kad bet kokiu atveju galimi D. Grybauskaitės konkurentai bus didžiųjų politinių partijų lyderiai.

„Kandidatų aruodas susidės iš pagrindinių politinių partijų lyderių. Aišku, bus ir daugiau žmonių. Šiuo metu Prezidentei, remiantis apklausomis, artimiausias konkurentas yra premjeras A. Butkevičius. Bent jau tai rodo sociologinės apklausos. Bet vis dėlto intriga ne tiek kiti kandidatai, kiek ta aplinkybė, ar D. Grybauskaitei pavyks išlaikyti savo reitingus“, – dėstė V. Gaidys.

Pasak sociologo, jau metai, kaip krenta Prezidentės reitingai. Tačiau jis neabejoja, kad artėjant rinkimams prezidentūra parengs nemažai viešųjų ryšių akcijų.

Intriga dėl būsimų prezidento rinkimų ir ta, kaip šiuo atveju elgsis Viktoro Uspaskicho bei Rolando Pakso partijos. Žinia, kol kas nei R. Paksas, nei V. Uspaskichas kandidatuoti į prezidento postą negali. Vienas dėl Konstitucinio Teismo sprendimo, kitas – dėl kilmės.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...